Složení městské rady se bude schvalovat na ustavujícím zastupitelstvu, které se odehraje 10. listopadu.

Jak Karel Molnár řekl, na členské schůzi místní organizace strany dostal souhlas, aby vstoupil do rady, schválil koaliční smlouvu a aby ji podepsal jako zvolený zastupitel. „Také jsem dostal souhlas, abych smlouvu doplnil," podotkl Karel Molnár.

Starosta Vít Rakušan však Deníku řekl, že koaliční smlouva bude dokumentem pro spolupráci subjektů, jednotlivá témata pro rozvoj města bude upravovat programové prohlášení.

Priority: snížit dluh a zvýšit bezpečnost

Jaká témata chce zastupitel a navržený radní za ČSSD řešit? Třebaže Karel Molnár uznává, že se programy překrývají napříč politickým spektrem, několika věcem chce dát prioritu. Prvním bodem je snížení dluhu města, dále pokračuje zlepšením bezpečnostní situace v Kolíně, cestu podle svých slov vidí v omezení hazardu na území města. Bezpečnosti ve městě by podle jeho slov měl také pomoci registr jízdních kol, včetně těch odcizených.

Třebaže uznává, že sehnat obchodní řetězec, který by mohl postavit obchod na Zálabí, může být problematické, v případě výstavby bankomatu na Zálabí by to ale mohlo být snazší. „Jde jen o to najít vhodnou lokalitu," podotkl.

Velkou kapitolou koaliční smlouvy by také mohla být rekonstrukce městských bytů. „Ta by měla dále pokračovat, určité procento z nájmu by mělo být investováno zpět do rekonstrukce," vysvětlil.

Hala bude tématem k řešení až v letech 2016 - 2017

Velkou otázkou bude podle něj také stavba kolínské sportovní haly. „Třeba by se mohl stavby zúčastnit soukromý investor. To je ale otázka až na rok 2016 nebo 2017, nejdříve se musí dokončit autobusové nádraží. Poté se uvidí, jak se městu bude ekonomicky dařit," řekl Karel Molnár.

Posledním tématem k vyjednávání by mohlo být například založení společnosti s ručením omezením, kterou by vlastnilo město. Společnost by nabízela praxi absolventům kolínských škol.

V kolínském zastupitelstvu tak ve výsledku budou pouze čtyři opoziční zastupitelé: dva za hnutí ANO 2011, dva za stranu KSČM.
Martin Škorpík za stranu KSČM nad čtyřčlennou koalicí obrazně krčí rameny. „Takový je výsledek voleb, je jedno, jestli opozice má čtyři hlasy nebo sedm. V zastupitelstvu můžeme říct svůj názor, jde o to, jestli se dostane ven," okomentoval situaci.

Co se týká témat k řešení další čtyři roky, zatím nevidí žádné, se kterým by jako člen opozice nesouhlasil. „Zatím jsme o tom nediskutovali. Samozřejmě hala je problémem, ani ne tak výstavby, jako spíše samotného provozu, to je věcí k diskuzi," podotkl.