VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Čtenář Kolínského deníku upozorňuje na absurdní dopravní značky

Kolín - Absurdní dopraní značky v ulicích města? Podle některých čtenářů hned několik. Jaromír Skalník poskytl redakci Kolínského deníku tři úlovky ze své sbírky.

4.5.2009 12
SDÍLEJ:

Lávka přes železniční trať: „Zákaz vjezdu vyznačených vozidel“ (B12)Foto: Jaromír Skalník

Lávka přes železniční trať: „Zákaz vjezdu vyznačených vozidel“ (B12)
„Na rozdíl od cyklistů, motocyklů a nákladních aut nezakazuje značka vjezd osobním automobilům, autobusům nebo třeba traktorům. Přestože je jízda cyklistům po chodníku zakázána předpisem, nezbytná dodatková tabulka této kuriozitě přidává na důležitosti. Když už je tato zákazová značka umístěna na chodníku, proč tedy nezakazuje vjezd všem vozidlům v obou směrech (zn.B1)? Proč není toto místo jednoduše označeno jako „Nadchod“ (IP3), nebo „Stezka pro chodce“ (C7a), byť s dodatkovou tabulkou?“ ptá se Kolíňák Jaromír Skalník.

Orebitská ulice: „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ (B4)
„V tomto případě děláme pitomce z řidiče jakéhokoliv autobusu. Nebo je tu možnost, že tato dodatková tabulka počítá do budoucna s variantou, že MHD nasadí své linky i nákladní vozidla?“ podivuje se čtenář našeho Deníku.

Karlovo náměstí x Pražská ulice: „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel “ (B11)
„Opět dodatková tabulka. Proč neudělat z cyklistů pitomce?“ komentoval umístění značky čtenář.

Na podnět reaguje vedoucí odboru dopravy Jiří Jeřábek:

Co se týká nevhodné dopravní značky na lávce přes trať, tak toto dopravní značení nestanovoval odbor dopravy MěÚ Kolín a ani nebylo zdejšímu odboru předloženo k odsouhlasení dopravně inženýrské opatření k této stavbě, ze kterého by vyplývalo finální dopravní značení. V současné době odbor dopravy prověřuje, na základě čeho tam byla tato dopravní značka umístěna a vzhledem k její nevhodnosti vydáváme pokyn k jejímu odstranění, případně opravě vyobrazení. Dopravní značení instaloval investor stavby bez našeho schválení. Dopravní značení v této lokalitě, po zprovoznění lávky přes trať, bude upraveno v návaznosti na lávku přes Labe a na komunikaci podle tratě ČD. Co se týká dalších vyobrazených dopravních značek, tak konkrétně v ul. Kutnohorské neděláme z cyklistů, cituji pana Skalníka, „pitomce“, je to pouze zdůraznění stavu, kdy cyklista může do této ulice vjet. Tato dopravní značka s dodatkovou tabulkou je tam umístěna již od r. 2005, a to bez připomínek. Obdobné je to v ulici Orebitské, dodatkovou tabulkou je zdůrazněno povolení vjezdu autobusů MHD, nikoli všech autobusů. Z hlediska platnosti dopravního značení se nejedná o žádnou závadu, přesto vydáváme správci dopravního značení pokyn k odstranění, případně opravě textu, dodatkových tabulek. Dále sděluji, že s panem Skalníkem odmítám nadále komunikovat prostřednictvím tisku a jsem připraven na jeho návštěvu a přivítám podněty k nápravě případných chyb v dopravním značení.

Autor: Jana Martinková

Místo události:
4.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nové podzemní kontejnery v Českém Brodě
6

Podzemní kontejnery už slouží veřejnosti

Univerzita třetího věku. Ilustrační foto.

Plánují univerzitu třetího věku

Vzpomínka na Pavla Severu

Kolín – Do muzikantského nebe pan Pavel Severa. Jeho životem byla kromě rodiny hudba. Prošel několika tanečními, dechovými i symfonickými orchestry kolínského regionu, byl pečlivým archivářem Kmochovy hudby i Kolínské filharmonie, jedním ze zakladatelů Klubu přátel Františka Kmocha.

Městys Cerhenice přivítal návštěvu z Venezuely

Cerhenice - Městys navštívil vedoucí venezuelské ambasády v Praze Gustavo Albert Sierra Gutierrezo. O Cerhenicích si přečetl v novinách a viděl i letošní pořad v televizi. „Rád jsem mu náš městys ukázal, představil školu a pečovatelskou službu i envicentrum a byl poctěn jeho chválou,“ řekl starosta Marek Semerád.

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí na Kolínsku.

Zvíře není vánoční dárek, varují provozovatelé útulků

Region - Štěňátko či koťátko jako překvapení pod vánočním stromečkem vypadá dozajista tuze roztomile a bezpochyby na pár momentů potěší. Ale co poté, když emoce odstoupí. Někdy se stává, že zvíře putuje v nejlepším případě do útulku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT