U žiraf Rothschildových se narodil sameček Noel (26.7.2008), jehož matkou je Nina, která již odchovala v zoo 4 mláďata a pochází ze Zoo Liberec. Otcem je Tommy, který se teprve nedávno zapojil do reprodukce a Noel je jeho teprve 5. mláďetem. Tommy pochází ze ZOO Rhenen v Holandsku.

„Prvním letošním mládětem u žiraf síťovaných je samička Terezka, která se narodila 12.7.2008 matce Tootsie (je to její 5. mládě) a otci Dhaifovi, který v chovu působí již od roku 1998. Další narozená žirafa síťovaná je opět samička a dostala jméno Isha (ta se narodila 27.7.2008). Matkou je téměř 13 letá samice Inka, která v ZOO odchovala již 4 mláďata. Otcem je opět samec Dhaifu.
Posledním přírůstkem a opět u žiraf síťovaných je do třetice samička, jež dostala jméno Lili (narodila se 29.7.2008). Matkou je téměř 7 letá samice Lydie pocházející z Amsterdamu a Lili je její teprve druhé mládě. Otcem je opět samec Dhafu a Lili je jeho již 26. potomkem,“ uvedl Luděk Čulík - zoolog úseku kopytníci 1, s tím, že všechna mláďata jsou ve výborném zdravotním stavu a matky se o ně skvěle starají. Terezka už chodí s matkou do výběhu, takže ji mohou vidět i návštěvníci. Další mláďata s matkami ji budou brzy následovat.

ZOO Dvůr Králové chová největší stádo žiraf v zajetí na světě ve dvou poddruzích, žirafy síťované a žirafy Rothschildovy. Narozená poslední mláďata jsou 139. mládětem žirafy Rothschildovy a 72. mládětem žirafy síťované narozenými v zoo Dvůr Králové. Celkem se zde narodilo již 211 žirafích mláďat, narození 212. se očekává každým dnem.