Ráno do školy, pak odjezd, rychle odtrénovat v Poděbradech, nebo v Kutné Hoře, hurá zpátky do Kolína a zase usednout do lavice. Poslední zvonění třeba v pět nebo v šest večer.

Tahle pesimistická vize hrozí na podzim od začátku nového školního roku žákům hokejových tříd ze 4. základní školy v Lipanské ulici v Kolíně. To všechno proto, že kolínská radnice v hodně nešťastném termínu přikročí k rekonstrukci střechy městského zimního stadionu.

Zatím se jen špitalo o tom, že opravy potrvají od června do listopadu. Od čtvrtečního večera je to jasné. V pátek dopoledne by měla být podepsána smlouva mezi městem a bankou, která na opravu poskytne úvěr. „Půjde o 35 milionů korun,“ řekl na čtvrtečním zasedání správní rady hokejového klubu TJ SC Kolín Jan Jandejsek, kolínský zastupitel, který ve správní radě klubu sedí coby vyslanec radnice. Jandejsek zároveň slíbil, že se město bude celou situací zabývat.

Šlo o vůbec první oficiální jednání zástupce radnice s hokejovým klubem. Dosud chystanou rekonstrukci se sportovci nikdo neprobíral. „A to nás mrzí, protože ta rekonstrukce se chodu oddílu zásadně dotkne,“ řekl sekretář SC Kolín Jaromír Smeták.

„Je třeba dát dohromady podklady, z nichž bude patrné, jak vážné komplikace by v daném termínu stavební práce přinesly. Byl jsem předvolán na jednání městské rady ve středu 23. dubna. Tam by se vše mělo projednat. Pokud podklady budou dostatečně výmluvné, je možné, že se termín posune. Rozhodně není cílem radnice zlikvidovat hokej v Kolíně,“ řekl Jandejsek.

Pokud by se s rekonstrukcí končilo až v listopadu, byla by hokejová sezona už v plném proudu. A Kozlové, jak se hokejistům říká, by dočasně přišli o zázemí.

Podle ředitele 4. základní školy v Lipanské ulici Bohumila Herčíka je rekonstrukce stadionu potřeba. Ale potíže jeho žákům by v uvažovaném termínu určitě přinesla. „Nebudu zastírat, že v rámci školního roku by vznikly problémy. A upřímně řečeno, nedovedu si představit, jak bychom postavili rozvrh,“ řekl Herčík. „Hrozilo by, že by mladí hokejisté byli ve škole i do večerních hodin,“ podotkl.

Trable by navíc vznikly i žákům, kteří hokej nehrají, ale chodí do stejných tříd, jako sportovci. „Některé třídy jsou doplněné nehokejisty, kteří by museli ve škole na své spolužáky čekat, až se vrátí z tréninku z jiného města,“ dodal Bohumil Herčík s tím, že jeho slova je nutné brát s rezervou. „Je to příliš čerstvá zpráva, takže hlouběji jsem zatím o tom nestačil přemýšlet,“ řekl ředitel.