Nejen, že klub sužuje finanční tíseň a horko těžko shání peníze pro účast A – mužstva v novém ročníku druhé ligy. Nově hrozí, že další sezonu nebudou moci Kozlové zahájit na domácím ledě. Ten totiž zřejmě vůbec nebude k dispozici. Radnice mezi jednu ze svých priorit na letošní rok zařadila opravu střechy městského zimního stadionu. Rekonstrukce by měla začít v červnu a skončit až v listopadu. A to už bude sezona v plném proudu.

„Zatím je tato informace pouze neoficiální. Ale pokud by byla pravdivá, znamenalo by to pro nás velké komplikace. Už takhle je náš rozpočet velmi napjatý a oprava střechy stadionu by nás donutila jezdit trénovat a hrát jinam. A tudíž vynaložit další peníze navíc,“ shrnul zásadní trable ekonom SC Kolín Leoš Tvrdík.

A někteří trenéři mládeže jdou ve svých vyjádřeních ještě dál. Krok radnice považují za nesmysl a snahu začít postupně likvidovat hokej v Kolíně. „To snad ne,“ mírní tyto hlasy ekonom Tvrdík. Ale připouští, že předpokládaný termín je hodně nešťastný. „Začít se mohlo už v březnu, když skončila sezona. Finišovalo by se v září a to už by bylo o něčem jiném,“ podotkl.

Starosta Jiří Buřič Deníku řekl, že se o opravě zatím jen hovoří jako o požadavku a přání. „Rozpočet sice s rekonstrukcí počítá, ale zatím na opravy nemáme peníze. Ty by mohly do pokladny přijít zřejmě až ve druhém pololetí letošního roku,“ řekl Buřič.

Podle starosty ještě ani není jasné, o jak rozsáhlou opravu půjde. Spolehlivé hlasy z radnice ale mluví o tom, že opravy jsou tutová věc, peníze budou a půjde o investici v řádu desítek milionů korun.

Ředitel zimního stadionu Přemysl Váňa však o rekonstrukci rovněž hovoří zdrženlivě. „Požadavek jsem na radnici dal už před dvěma lety. A zatím nikdo jasně neřekl, že se oprava zrealizuje,“ uvedl s tím, že má posudek od statika, který rekonstrukci doporučil. "Je porušená izolace střešní krytiny. A statik navrhl i vyztužení konstrukce," doplnil Váňa.

Pokud k realizaci dojde skutečně v plánovaném termínu, bude to pro všechna družstva znamenat pohromu. Čtyři měsíce jezdit jinam trénovat i hrát. Nejde jen o čas navíc, ale i o extra peníze. „Spočítané to samozřejmě nemáme přesně, protože nic ještě nezaznělo oficiálně. Ale jednalo by se o statisíce korun z naší klubové kasy navíc,“ řekl ekonom klubu Leoš Tvrdík s tím, že s klubem ani ještě nikdo z radnice nejednal. „Ve čtvrtek 10. dubna máme schůzku, kam přijde i zastupitel Jan Jandejsek, který sedí za město ve správní radě klubu. Třeba zazní konkrétní informace tam,“ dodal Tvrdík. Je totiž třeba zodpovědět klíčové otázky. Třeba to, zda by radnice po dobu rekonstrukce hradila klubu pronájem ledové plochy v jiném městě. A zda by třeba přispěla i na dopravu.

Nepříjemné by bylo neustálé cestování nejen pro seniory, ale především pro žákovská družstva.

„Balit si výzbroj nejen na utkání venku, ale i na domácí zápasy, to není žádný med,“ řekl sekretář SC Kolín Jaromír Smeták.

Potíž by mohla vyvstat i s náhradní lokalitou, kam by se Kozlové v případě nouze mohli uchýlit. Nejblíže jsou stadionu v Poděbradech a v Kutné Hoře. I tam ale místní samosprávy chystají zásahy. Ovšem podle našich informací nikoliv v tak velkém rozsahu.

„Chceme udělat generální opravu ledové plochy a vyměnit technologii chlazení,“ řekl vedoucí kutnohorského zimního stadionu Luboš Machek. Podle něj by ale mělo být hotovo do konce srpna, aby hokejisté mohli sezonu zahájit včas. „Přípravu absolvují jinde, ale mistrovské zápasy by měli hrát doma,“ dodal Machek.

V Poděbradech se také zatím nebudou pouštět do větších akcí a v sezoně 2008/2009 bude led k dispozici. Přes léto dojde jen k nejnutnějším opravám.

Nabíledni je i Nymburk, ovšem vytíženost tamního stadionu je obrovská. „Rádi Kolínu vyjdeme vstříc. Ale nebude to snadné, volných hodin mnoho nemáme,“ řekl šéf nymburského zimního stadionu Tomáš Netík.

Podle Leoše Tvrdíka by se nejspíš musely kolínské týmy rozdělit a dojíždět na různá místa.