Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DISKUZE: Oprava střechy zimního stadionu ohrožuje existenci kolínských hokejistů

Kolín - Zástupci TJ SC Kolín řekli: je třeba si vybrat – buď hokej, anebo rekonstrukce. Obojí dohromady nejde.

17.4.2008 79
SDÍLEJ:

Městský zimní stadion v Kolíně.Foto: DENÍK/Michal Bílek

SOS. SOS. Zoufalé volání o pomoc se začíná ozývat z řad hokejistů TJ SC Kolín. Vedení klubu zatím marně hledá způsob, jak překlenout kritické období tří měsíců, během nichž si musí hledat jiné útočiště. Podle všeho nebude mít na výběr. Vše totiž směřuje k tomu, že na kolínském zimním stadionu budou od června až do konce října, a možná i listopadu, pracovat těžké stroje. Hokejisté kvůli tomu nemají šanci stihnout minimálně třetinu sezony. Tedy když práce dobře půjdou. Jinak by o domácí zázemí přišli až na polovinu hokejového ročníku.

Akciová společnost Správa městských sportovišť Kolín (SMSK), jejímž stoprocentním vlastníkem je kolínská radnice, hodlá přikročit k rekonstrukci střechy stadionu. „Na středeční schůzce na radnici jsem znovu slyšel, že střecha se opravovat bude, jsou na ni peníze a nejsem si jist, jestli to rozhodnutí dokáže něco zvrátit,“ řekl rozčarovaný sekretář SC Kolín Jaromír Smeták.

Radnice vše považuje za hotovou věc. „Podle časového plánu půjde o tři etapy, první začne v červnu, tedy pokud stihneme podle zákona zrealizovat i výběrové řízení na dodavatele stavby. A já předpokládám, že ano. Skončit bychom chtěli v říjnu. A samozřejmě uděláme vše proto, abychom práce maximálně koordinovali a práce co nejvíce urychlili. Chápu, že je to pro hokejisty nepříjemné, ale musí to přežít. Střecha je v havarijním stavu,“ řekl předseda představenstva SMSK a kolínský radní Jakub Plašil. Práce přijdou podle prvních odhadů na přibližných třicet milionů korun.

Plašil i jeho kolegové se opírají o posudek statika z února loňského roku. „Na konstrukci střechy byly zjištěny závady, které jsou označeny jako vážné a ohrožují spolehlivost konstrukce,“ podotkl Plašil.

Expert ve svém vyjádření údajně uvedl, že závady je třeba neprodleně odstranit. Konkrétní termín pro dokončení nutných oprav ale znalec nestanovil.

Potíže s rozvrhem žáků ve škole

Plánovaná rekonstrukce přinese hokejistům hodně velké trable. A nejen jim.

Potíže vyvstanou i 4. základní škole v Lipanské ulici. Její ředitel Bohumil Herčík už dříve Deníku řekl, že bude od září velký problém sestavit školní rozvrh pro třídy, kam chodí mladí hokejisté. A skloubit vše s tréninky na jiných stadionech. „Popravdě řečeno si to všechno vůbec nedovedu představit,“ řekl.

Zaskočení jsou i rodiče žáků z hokejových tříd. „Vím, že oprava zimního stadionu je už dlouho potřeba, ale tohle snad nemohou myslet vážně. Kdyby se začalo na konci února, nebo v březnu, a skončilo v srpnu, tak prosím. Ale tohle hraničí s koncem hokeje v Kolíně,“ kroutí hlavou Václav Kučera.

Jakub Plašil však argumentuje tím, že vloni se opravovat nemohlo proto, že v rozpočtu se s tím nepočítalo. A odsunout rekonstrukci na rok 2009? „Nemyslitelné. Tam počítáme s výstavbou víceúčelové haly a dvě investiční akce bychom finančně neutáhli,“ řekl.

Buď rekonstrukce, nebo hokej…

Plašil i další představitelé radnice přislíbili hokejistům pomoc. Hodlají v rámci možností dotovat pronájem ledové plochy na jiných stadionech a třeba se i podílet na úhradě nákladů na dopravu.

To ale zdaleka nemusí stačit. Ekonom SC Kolín Leoš Tvrdík totiž upozornil na to, že v okolních halách není dostatek časového prostoru pro všechna mužstva.

„Po osobní návštěvě stadionů v Kutné Hoře, Poděbradech a Nymburce jsem si jen potvrdil, že pro kolínská mužstva je k dispozici nízký počet hodin pro tréninky a kapacita na sehrání mistrovských zápasů je nedostačující. Proto si musíme položit si otázku: Přežije kolínský hokej rok 2008?“ řekl Tvrdík s tím, že další otázka by mohla znít: „Je třeba si vybrat: buď rekonstrukce střechy zimního stadionu v tomto nešťastném termínu, anebo zachovat hokej v Kolíně.“

Jak by se měla kolínská radnice podle vás zachovat? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

Autor: Petr Koděra

17.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 79
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení