VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občané brojí proti změně autobusové zastávky

Kolín, Sendražice - Obyvatelé Neumannovy ulice vSendražicích žijí vnejistotě kvůli možné změně zastávky autobusu již několiklet.

19.7.2009 2
SDÍLEJ:

Autobusová zastávka Sendražice - Jednota.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Bude se stavět, nebo ne? Tuto palčivou otázku si pokládají místní občané, kteří žijí v Neumannově ulici v Sendražicích. Od roku 2004 se totiž jedná o přemístění stávající autobusové zastávky Jednota před jejich domy. A i přesto, že jim byl již několikrát tento plán z města vyvrácen, znovu se objeví zvěsti, že se stavba uskuteční.

První zmínka o možném přemístění zastávky se objevila v době, kdy probíhala rozsáhlá rekonstrukce hlavní ulice Ovčárecká v závislosti na nedaleké průmyslové zóně. Mělo se tak omezit stání autobusů na této rušné silnici. Nicméně občané pod svými okny zastávku nechtěli, a proto sepsali petici. Tehdejší vedení Odboru regionálního rozvoje jim sdělilo, že nikdy nebylo zamýšleno vést trasu autobusu přes celou jejich ulici. To obyvatele uklidnilo.

V roce 2008 před začátkem prázdnin se však na sendražické vývěsní tabuli objevila jiná zpráva. „Ze zápisu z komise pro příměstské části bylo uvedeno, že na základě žádosti starších spoluobčanů je záměr přemístit zastávku z ulice Hřbitovní do Neumannovy,“ popsal situaci jeden z místních.

Proto se občané opět obrátili na město, konkrétně na odbor dopravy. Poukazovali především na to, že linky, které nezajíždí přímo do obce, by stejně musely zastavit na Ovčárecké ulici, tudíž by původní záměr o omezení autobusů na této silnici neměl smysl. Vedení jim dalo ve své podstatě za pravdu. „V odpovědi stálo, že z hlediska odboru dopravy se jako lepší varianta jeví zachování původní trasy. Dokonce ani vedení MHD neobdrželo žádné podněty ke změně,“ vysvětluje místní občan. Tuto zprávu dostali v únoru letošního roku.

Koncem června se však po roce na nástěnce objevila takřka totožná zpráva ze zasedání komise, která projekt opět vrátila do hry s tím, že stavět by se mělo začít již toto léto. Připravuje se tedy další petice a občané stále nevědí, co se bude v následujících měsících dít a zda nová zastávka bude skutečně stát v jejich ulici.

Nyní na radnici probíhají jednání mezi odbory. „Tuším, že se o tomto záměru jednalo. Změna autobusových linek ovšem spadá pod kompetenci odboru dopravy. Náš odbor by poté jen objednal případné práce spojené s budováním autobusového stanoviště,“ řekl Martin Jírovský, vedoucí odboru regionálního rozvoje. Zde však také ještě nejsou všechny náležitosti připravené. „Než bychom na místo nastoupili, musí ještě potřebné záležitosti zpracovat také oddělení správy městského majetku,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Jiří Jeřábek, toho času na dovolené.

O dalším vývoji situace spojené s případnou stavbou vás bude Kolínský deník i nadále informovat.

Autor: Martin Petřík

Místo události:
19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení