V předvelikonoční sobotu do Zámecké dorazily dívky s hůlkami nejen z okolních měst jako je Kutná Hora, Čáslav nebo Ronov nad Doubravou, ale i z Prahy, Litvínova, Hrádku nad Nisou, Postoloprt, České Lípy a dokonce až z Ostravy, Karviné, Chebu či Loun.

Slovo mezinárodní pak naplnily soutěží ze slovenské Studénky. „Na parketě se vystřídalo celkem dvě stě osmdesát osm soutěžících mažoretek ve věku pět až dvacet šest let, které se utkaly v osmadvaceti kategoriích rozdělených dle věku, náčiní a počtu děvčat ve formaci," shrnula Petra Pokorná, hlavní organizátorka.

Mezi všemi soutěžícími se neztratily ani mažoretky z taneční skupiny Vergillio z pořádajícího kolínského domu dětí a mládeže. „Sára a Katrin Šmídovy vybojovaly zlato v kategorii duo show a to v rolích taťky Šmouly a Šmoulinky a Denisa Skohoutilová brala hned tři cenné kovy v sólových disciplínách. Nejmladší členka skupiny, Michaela Jirsíková, si vytančila dekorovanou čtvrtou příčku," vypíchla Petra Pokorná. Soutěž dle prodaných vstupenek sledovaly  tři stovky diváků.

Zdeněk Hejduk