Brodské divadélko Josefa Kajetána Tyla se opět zaplnilo až po okraj. Literárně dramatický obor Základní umělecké školy v Českém Brodě si pro diváky připravil další akci. Minule se návštěvníkům představil pouze třetí ročník se svými pohádkami od Jana Wericha, ovšem tentokrát byly k vidění všechny ročníky. Přípravka, první a znovu i ročník třetí.

Překvapením večera se stal Jan Drahota, který celý večer prokládal melodiemi, které se linuly z cella, na které pan Drahota hrál. Zazněly zde velice známé písničky. Například ústřední melodie z Macha a Šebestové, nejrůznější části lidových písniček, a jiné.

Žáci třetího ročníku si připravili básně, které onen večer zarecitovali. Nejvíce básni zaznělo od Jiřího Žáčka, podle kterého získal soubor i své jméno. Vystoupení s názvem Na louce si pro diváky nacvičil přípravný ročník. Děti předvedly, jak pěkně si umí hrát na louce, a že ani děsivá bouře je nepřekvapí. První ročník na pódiu ukázal svou „Variaci s šátky“, kterou nacvičoval celý půlrok. Ve variaci děti tentokrát předvedly, že dokáží oživit i neživé věci, jako je například šátek

Veronika Sobíšková