Výběrová komise krajského úřadu tento týden rozhodne, kdo se stane novým šéfem kolínské záchranné služby. Potvrdila to středočeská mluvčí Tereza Janečková s tím, že zároveň probíhají výběrová řízení na další primáře ve středních Čechách.

Podle našich informací je jediným kandidátem na post šéfa kolínské záchranky dřívější primář ARO kolínské nemocnice Pavel Kopelent. „Jsem přihlášený k výběrovému řízení a zúčastním se ho,“ uvedl.

Objevila se však i kuloární informace, že dodatečně se do výběrového řízení přihlásil ještě další, tentokrát mimokolínský zájemce.

„Ne, ne, já se nehlásím, v mém věku už nebudu nosit kůži na trh. Primářování a vedení lidí jsem si užil až dost,“ komentoval Pavel Lebeda, který kolínskou záchranku vede do doby nového výběrového řízení.

Proč vůbec nový primář?

Dřívější primář kolínské záchranky Jiří Franz byl odejít dosti narychlo. Zhodiny na hodinu podle svých slov podepsal dohodu o rozvázání pracovního poměru, čili byl vlastně odvolán. Krajský úřad ktomu uvedl pouze to, že ktomu existovaly vážné důvody. Informace, které jsme již vtéto souvislosti zveřejnili, si můžete přečíst ZDE.