Přesná adresa nového odběrného místa je Černé Voděrady čp. 162 a cesta k němu je vyznačena směrovkami vedoucími od rybníka v Černých Voděradech. Před příjezdem je třeba kontaktovat odběrné místo telefonicky, a to na čísle 602 569 044. „Mnoho druhů zvířat, dříve velmi hojně rozšířených, je dnes vinou necitlivého vztahu lidí k životnímu prostředí na seznamu ohrožených živočichů. Našim cílem je alespoň trochu tento negativní trend zbrzdit,“ říká Petr Dobrý, koordinátor Hnutí Duha Střední Čechy s tím, že v návaznosti na otevření odběrného místa jsou pro širokou budoucnost do budoucna plánovány akce zaměřené na poznávání flóry a fauny kolem nás a na možnosti její ochrany.

Nové odběrné místo usnadní situaci především lidem z okolí Černých Voděrad, Kostelce nad Černými lesy či Mnichovic, kteří dosud museli s nalezenci jezdit až do Záchranné stanice Vlašim nebo čekat na příjezd pracovníků této stanice.

Z přírody by lidé neměli odebírat malé zajíčky, srnčata či mláďata kun a ježků, pokud nejsou viditelně zraněná nebo pokud nepobíhají po lese a nepískají (nenaříkají). Jejich rodiče jsou totiž většinou nedaleko a brzy se k nim vrátí. V přírodě by také měla zůstat ptáčata, která jsou již opeřená, ale neumějí ještě létat. Po vylétnutí z hnízda trvá totiž ptáčatům několik ní, než se skutečně naučí létat. Pokud někdo najde takové ptáče na zemi, může jej posadit na nejbližší vyvýšené místo (keř, strom či zídku). Ptačí rodiče své mládě najdou a nakrmí. Pomoc člověka potřebují holátka a málo opeřená ptáčata, jež vypadla z hnízda. Ježčí mláďata potřebují pomoc, pokud v 2. polovině října váží méně než 400 gramů a koncem listopadu méně než 600 gramů.