„Na některých místech se vítr roztočil a stromy úplně ukroutil. Výše škod v některých lesních správách je větší než Kyrill i Emma dohromady! Nasavrky hlásí 159 000 m³, což je téměř 190% jejich plánovaných ročních těžeb“, uvedl Jiří Černík, výrobně-technický ředitel Lesů České republiky. „Smutné je, že v minulých dnech na těchto lesních správách dokončovali likvidaci následků po Emmě a nyní mohou začít nanovo,“ dodal Černík.

Revírníci Lesů ČR jsou stále v terénu a pomáhají s uvolňováním zapadaných cest a sčítají škody. „Po středeční bouřce je v lesích spousta stromů, které jsou nalomeny, množství z nich je i zavěšeno do korun sousedních stromů. Riziko, že se samovolně uvolní a spadnou, je vysoké, a proto nabádáme veřejnost, aby při svých procházkách byla opatrná a pod takto nestabilní stromy nechodila“, upozornil Černík. Přívalové deště způsobily také škody na lesních cestách a svážnicích. Lesy ČR řeší, jakým způsobem bude možné následky této vichřice zpracovat. S ohledem na uzavřené střednědobé tendry a nedávno realizovaná jednací řízení bez uveřejnění právníci připravují návrh postupu na likvidaci této kalamity.

S vichřicí měli co do činěníi obyvatelé na Kolínsku. Ničivý živel lámal stromy jako sirky v kolínských Borkách, v Kořenicích, Červených Pečkách, Skramníkách, Pučerech, Pňově, Červeném Hrádku, Klučově a na spoustě dalších míst. Ještě o poznání strašnější obraz po sobě vichr zanechal na sousedním Kutnohorsku, například v Posázaví. Zde chybí doslova celé kusy lesnaté krajiny. „Jsem padesát let na světě, ale něco takového jsem ještě neviděl. Pohled na zpustošenou dříve nádhernou krajinu i dospělému chlapovi vhání slzy do očí,“ řekl obyvatel Zručska.