Rodiče žáků školy, jejich příbuzní, přátelé, náhodní kolemjdoucí, ale i starosta města Český Brod Jaromír Fischer se sešli v budově Městského kulturního a informačního centra ve čtvrtek před druhou hodinou odpolední. Konala se tam totiž vernisáž výstavy ZŠ a PrŠ Český Brod, na které se podílejí i další školy a instituce z okolí.

Základní a praktická škola se rozhodla, že se pokusí navázat spolupráci se školami a dalšími institucemi z města a blízkého okolí. Proto se je rozhodli zástupci školoslovit, zda se nechtějí připojit k výstavě, kterou pořádají. Polovina z oslovených se nakonec skutečně zapojila a jejich výrobky tak mohou návštěvníci na výstavě vidět. „Trošku nás mrzí, že se k nám nepřidali ostatní brodské školy,“ prozrazuje ředitelka školy. Společně se ZŠ a PrŠ Český Brod v Šatlavě vystavují ZŠ Přistoupim, ZŠ Bylany, Zvoneček poskytovatel sociálních služeb a Penzion ANNA.

Jako malý kulturní dárek si pro návštěvníky, kteří na vernisáž přišli, žáci školy připravili zhruba patnáctiminutové pásmo říkanek, ale i třeba zpěvu. Poté se už všichni přítomní mohli přesunout do galerie, aby si prohlédli právě otevřenou výstavu. Ta potrvá až do středy 24. června. V poslední den proběhne i prodej vystavených exponátů. Vybrané peníze pak poslouží žákům na další materiál. „Už po vernisáži máme u některých exponátů umístěny cedulky s nápisem rezervováno,“ prozrazuje ředitelka školy zájem o výrobky žáků.

Martin Šnajdr