Jana:
To se to venku krásně dýchá v noci, kdy teploty laskavě na pár hodin opustí třicetistupňovou hranici… Do okna nám příjemně proudí svěží vzduch, ochlazující rozpálené místnosti (hlavně ty panelákové). Jak ale tento chládek uchovat alespoň částečně i přes den? Vezmete si příklad z jižních zemí. Když v pravé poledne vidím otevřená okna dychtivě nasávající hic z rozpálených chodníků a silnic, říkám si, že lidem za těmito okny je asi i v těchto tropických dnech chladno. Jinak by přece nepřitápěli… Jak? No přece tím, že do místnosti, kde je třicet nad nulou, vpustí vzduch o teplotě padesát. Tím se teplota v místnosti rozhodně nesníží :-) A že si uděláte průvan? Padesátistupňový? No, děkuju pěkně… Na zpocené tělo průvan… Jestli chcete na stará (možná i mladší) kolena skuhrat s bolestmi zad, kloubů či ledvin, jen v průvanovém systému pokračujte. To nemáme větrat? řeknete si možná. Jistě že ano, ale v době, kdy teploty nešplhají k nesnesitelným třiceti ve stínu. Vyvětrejte brzy ráno nebo otevřete okna směrem na tu stranu domu, kam zrovna nesvítí sluníčko. Ideální je okénko do dvora nebo dozadu na zahradu. Ve chvíli, kdy vám do oken praží červencové sluníčko, je rozhodně neotvírejte, naopak zatemněte čímkoli, co je po ruce. I kdybyste tam měli pověsit kytkovanou osušku :-)

Lucka:
Obligátní klišé: hlavně pijte! Tím samozřejmě rozhodně nemyslím alkohol :-) V těchto dnech by na žádném stole neměla chybět láhev tekutiny, pokud možno ne příliš sladké a sycené. Pijte průběžně po celý den, nepodceňujte to. Studený nápoj z chladničky je jistě osvěžující, ale ne zcela vhodný. Říká se, že napije-li se člověk něčeho studeného, organismus začne pracovat, jako kdyby byla zima. Tedy přesně opačně, než v těchto horkých dnech chceme. Nezapomínejte, že dehydratace hrozí i vašim domácím mazlíčkům a voda nalitá v misce tři dny asi nebude to pravé ořechové. Měňte si pravidelně za čerstvou a v dostatečném množství. Instalujete-li na zahradě pítko pro ptáky, rozhodně jim tím neuškodíte.

Tomáš:
Úplně nejlepší je pustit klimatizaci :-)))) Taky mě to svádí nastavit příjemných 19 stupňů, ale, jak jsem někde slyšel, rozdíl mezi teplotou třeba v autě a venkovní teplotou by neměl být víc než pět stupňů.

Marcela:
Při parkování pravidelně používám „paraván“ za čelní sklo. Bez něj se po nasednutí do auta, které stálo celý den na slunci, nedá ani sáhnout na volant, jak je horký. trochu problém je v tom, že pokud onen paraván za sklo instalujete, dáváte tím potenciálním zlodějům najevo, že jste si jen neodskočili na nákup, nýbrž že tu auto bude stát bez majitele delší dobu :-(

Pavla:
Máme to, my ženy, stejně těžší… Kolik z nás se ráno pečlivě líčí make-upem a během chvíle na sluníčko vypadá naše pleť strašlivě. Ještě hůř než bez něj. V hicech prostě make-up nepoužívám, protože pokožka pod ním se potí a pot přes nanesenou vrstvu nemůže ven. Příjemná je osvěžující pleťová voda a na ni lehký denní krém. Osvědčila se mi i „tužka“ na kruhy pod očima, rozhodně lepší, než se natřít make-upem a večer nevědět, co s podrážděnou pletí.