„Má milou, veselou povahu a po koupeli a ostříhání je to krasavice k pohledání. Je čistotná,“ popsali pracovníci kolínského psího útulku, kam se zvíře naštěstí dostalo.

Ne všichni jsou však tak špatní, jako člověk, který pudlí holku vyhodil. Například Kynologický klub Simire uspořádal pro kolínský útulek sbírku na plese v Pňově Předhradí. Výtěžek činí 1 757 korun. „Bude využit buď na léčbu nemocného pejska nebo na pořízení veterinárních léků,“ popsala vedoucí útulku Alice Kubíčková.

Žáci Masarykovy základní školy ve Velkém Oseku pro útulek vymysleli také úžasnou věc - vytvořili z keramiky krásné výtvory, uspořádali prodejní výstavu a pejskům do útulku tento týden přivezli šest velkých pytlů kvalitních granulí a k tomu konzervy. „Děkujeme nejen žákům, ale i pedagogům a vedení školy,“ dodává vedoucí útulku.

Poděkování putuje i do kolínské průmyslové zóny. „Operátoři ze směny A firmy Lear corporation věnovali útulku vouchery - poukázky v hodnotě 7 100 korun, za které nakoupíme v lékárně veterinární přípravky proti zevním a vnitřním parazitům psů,“ upřesnila Alice Kubíčková.