Oto je typický geriatrický pacient, zhruba patnáctiletý, s problémy s kyčelními klouby. Bohužel jeho majitel ho opustil, přesněji řečeno vyhodil ve chvíli, kdy mu měl splatit jeho služby. Oto se našel ve Vávrově ulici, kam se rozhodně nezatoulal, neboť má velké problémy s pohybem, typické pro německé ovčáky tohoto věku. „Byla nasazena léčba, abychom mu ulevili od bolesti, a podpůrný lék pro akutní pohybové potíže. Na trávě začal Oto pomalu chodit. Dále uvidíme, jak se jeho stav bude vyvíjet. Povahu má neskutečně milou a přítulnou," popsali pracovníci útulku.

Jeho útulkovou kolegyní je nyní Kulička, opak starého bracha, neboť jde o cca čtyřtýdenní štěně. Někdo ho podstrčil pod vrata na dvorek domku v Havířské ulici. „Kulička je podvyživený a dehydratovaný, silně zanedbaný pejsek," popsala vedoucí útulku Alice Kubíčková.

Něco mezi Otíkem a Kuličkou je co do věku Boubelka –  je asi osmiletá kříženka, která byla nalezena ve vysokém stupni březosti v Kolíně v Chelčického ulici. „Jen těžko mohla utéci se závažím, které s sebou vláčí. Vše nasvědčuje tomu, že byla také opuštěná. Má velmi milou povahu, ale je silně vystresovaná z nových okolností," říkají v útulku.

„Prosíme tímto veřejnost o pomoc při hledání majitelů těchto psů. Náklady na jejich péči a léčbu budou nemalé a nám by bylo ctí dovést je ke spravedlivému řízení, ve kterém by zodpověděli zásadní otázky k okolnostem, za jakých se k nám jejich psi dostali, a zaplatili náklady spojené s péčí o jejich mazlíčky.  V případě Oty odmítáme plnit funkci rasů. Každý majitel je za svého psa plně zodpovědný a je jeho povinností se o něj postarat až do konce," uzavřela Alice Kubíčková.