Na cestě je čekaly pohádkové postavičky a s nimi plnění úkolů sahajících od házení míčkem či obručí přes zatloukání hřebíků až po překonávání lanové dráhy. Dalším oříškem vedoucím k získání odměny za razítka v soutěžní kartičce pak bylo vyluštění rébusů, které napsané na deskách lemovaly cestu.

„Můžeš mi vygooglovat jednu hádanku, jsem na dětském dni,“ smála se do mobilního telefonu jedna maminka, která chtěla pomoci své ratolesti. Pravdou je, že hádanka typu „Patří ti to, ale tvoji kamarádi to používají více než ty, co je to?,“ dala nejednomu zabrat.

Není to přítelkyně, jak vtipně poznamenal jeden mladík, ale křestní jméno.

Po předložení kartičky v cíli dostaly děti sladkou či jinou odměnu, kdo si s sebou přinesl buřty, mohl si je na připraveném ohni opéct.

Diskotéku Luboše Votroubka střídaly písničky kapely Los Invalidos, nechyběl skákací hrad či občerstvení.

„Už ani nevím, kolikátý ročník cesty Přes pohádky do útulku za zvířátky letos pořádáme, ale spolupráce s Domem dětí a mládeže v Kolíně se nám osvědčila. Třicetikorunové vstupné pokryje náklady, ostatní dobrovolné vstupné je pak věnované našemu útulku, celá akce nás zároveň i propaguje, protože většina dětí by k nám zřejmě normálně nepřišla. Teď tu zrovna máme málo pejsků a většina je umístěna ve venkovních výbězích,“ shrnula ředitelka útulku Alice Kubíčková.

Zdeněk Hejduk