Sám místostarosta Roman Pekárek celou věc odmítá: „Prohlašuji, že jsem úplatek nevzal, to je první podstatná informace. A druhá je ta, že jsem o žádný úplatek nežádal,“ řekl. Zároveň odmítá sdělovat další informace. „V tuto chvíli to má v ruce policie. Proto další informace už rezervuji jen pro ni,“ dodal.

Jiří Buřič, starosta města Kolína, se k problému nevyjádřil. Byl prý na dovolené.

Jakub Plašil, radní, ODS – Je to ještě čerstvé, v tuto chvíli situaci komentovat nebudu. Nevím, nemám potřebu se k tomu vyjadřovat. Ani nemám žádné bližší poznatky.

Jiří Tuček, zastupitel, SNK-ED – Je to pro mě šok. To je samozřejmě z mého hlediska naprosto nepřípustná věc, pokud nahrávka je pravá. Je úplný základ, aby odstoupil z kandidátky. Člověk, co si řekne o úplatek, nemá v komunální politice co dělat.

Martin Škorpík, zastupitel, KSČM – Co na to mám říct? V tomto systému to je běžná věc. Peníze jsou až na prvním místě a je jedno, jak je člověk získá.

Marek Semerád, předseda ČSSD Kolín – Před 10 lety jsem byl zvolen předsedou kolínské ČSSD a od té doby kritizuji mafiánské praktiky vedení radnice. Svého času jsem dokonce podal trestní oznámení na bývalou starostku Zdenku Majerovou. Místostarosta Roman Pekárek by měl odstoupit z kandidátky. Ale nejen on. Také kandidát Změny pro Kolín Jan Rakušan, který připravil kolínskou nemocnici o 70 milionů,“ říká Marek Semerád.

Robert Drda, lídr strany Věci veřejné Kolín – O korupci na radnici se šušká již delší dobu. Na jednu stranu je zarážející, že toto všechno vyplynulo napovrch až měsíc před volbami. Neznám celou situaci, proto ji ani nemohu hodnotit, ale myslím si, že pro kolínskou ODS to bude mít fatální následky. Ale rozhodně je dobře, že se začíná korupce, nejen v Kolíně, ale i v celé České republice, nějakým způsobem stíhat. Tím rozhodně nehodnotím vinu či nevinu pana Pekárka, protože to musí nyní udělat policie a soudy. Hodnotím jenom to, že se o tom již veřejně mluví, že se ty kauzy odkrývají a že se po nich jde.

Vít Rakušan, lídr strany Změna pro Kolín – Teď už je to věc policie a ne našich názorů, tak uvidíme, co se prokáže a neprokáže. My ale obecně a dlouhodobě říkáme, že ve vedení města Kolína, už jenom z tohoto a podobných důvodů, musí dojít k zásadní změně.

Pavel Hoffmann, místostarosta města Kolín – Pro mě je to určitým způsobem blesk z čistého nebe. Informován jsem o tom nebyl a poprvé jsem jsem se o tom dozvěděl z novin. Je to pro mě překvapivé, ale dál už je to asi pro orgány činné v trestním řízení. Teď už může každý tvrdit to či ono. Mně se každopádně nikdo na nic neptal a zatím jsem byl stran této pozornosti. Ze své pozice jsem žádná taková jednání neabsolvoval, ani odbory, které mám pod sebou, se touto záležitostí nezabývaly.