„Nechceme si jen stěžovat a lamentovat, proto jsme se rozhodli, že uděláme inspekční cestu Kolínem, na které bude přítomna i zástupkyně společnosti AVE, budou přítomni zástupci odboru regionálního rozvoje a životního prostředí,“ upřesnil starosta Vít Rakušan. Výprava se do ulic Kolína vydá v pondělí během dopoledne.

„Kolín si chceme kompletně projet, plochy fotograficky zdokumentovat a vlastníky pozemků, které nejsou městské a je na nich nepořádek, vyzvat velmi důrazným dopisem k nápravě stavu pod hrozbou sankce, kterou nám umožňuje zákon,“ předeslal starosta.

„Pozemky, které městu patří a shledáme, že je na nich nepořádek, budeme samozřejmě řešit se společností AVE, abychom věděli, zda zadání ze strany města bylo nedostatečné nebo zda jsou nějaké rezervy v jejich práci. Všichni jsme se ale shodli, že je třeba situaci vidět v reálu a ne se jen bavit u stolu na zastupitelstvu,“ dodal.

Pole slov starosty se občané obrací na radnici s podněty na nepořádek ve městě neustále. „Víme, že v Kolíně je nepořádek, ale velká část pozemků, které hyzdí okolí, jsou soukromé plochy,“ připomněl Vít Rakušan.