Dobrovolní hasiči se utkali v požárním útoku. Tuchorazští totiž v sobotu pořádali Memoriál Zdeňka Šafáře jako páté kolo Podlipanské ligy. „Po tragickém úmrtí našeho člena Zdeňka Šafáře byla tato soutěž, kterou pořádá náš sbor, pojata jako Memoriál k uctění jeho památky,“ vysvětlila Lída Voslářová z SDH Tuchoraz.

Před devíti lety byl tamější Sbor dobrovolných hasičů jedním ze zakladatelů Podlipanské ligy. O rok později se tam už pořádala první soutěž v požárním útoku. Na rozdíl od ostatních kol ligy se v Tuchorazi začíná soutěžit až v podvečer, jedná se totiž o noční klání. „Začátek je vždy po páté hodině odpoledne a jako první startují družstva dětí tak, aby se včas dostaly domů,“ prozradila Lída Voslářová.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno osm dětských družstev, čtyři ženská a nejvíce, celkem devět, bylo mužských týmů. Trofej z nejmladší kategorie si odvezli hasiči z Poříčan. Dvě trofeje za vítězství ve své kategorii si odvezla družstva Bulánky. Na nejvyšší stupeň se dostali muži i ženy.

Letošní noční souboj skončil těsně před jedenáctou hodinou večer. „Konec soutěže není nikdy přesně dán, vše závisí na počtu přihlášených družstev,“ zmínila Voslářová.

Martin Šnajdr