Komerčně rezidenční centrum, které má vzniknout na Zálabí na místě bývalé Tatry, provází kritika. Určitě bude ku prospěchu Zálabáků, kteří volají po nákupním středisku a dalších aktivitách. To uznává i opozice. Ovšem ta cena! Krok města, které hlasováním zastupitelstva prodalo pozemky o téměř devět milionů levněji, než je znalecký posudek, to je na opozici silná káva.

„Zálabí to jistě prospěje, ale prodejní cena? Vždyť stavební parcely se v Kolíně běžně prodávají několikanásobně dráž,“ komentoval zastupitel Jiří Šafařík. Znalecký posudek na pozemky (zhruba 17 tisíc čtverečních metrů) a budovy včetně těch polorozpadlých činí 15 milionů korun. Město vše prodává společnosti CTY Group za necelých 6,8 milionu. Jiří Šafařík dále připomněl, že zastupitelé nevědí nic konkrétního o záměrech firmy.

Poslanec a radní Ondřej Plašil vysvětlil, že společnost zde hodlá vybudovat objekty pro administrativu, bydlení a zázemí pro sport. „Území je stará zátěž. Jsme rádi, že se vůbec našel investor, který vlastně pozemky jen dokupuje, další zde už vlastní. Některá města takováto území dávají zadarmo,“ řekl. Už dnes je jasné, že investorovi nebudou pro jeho záměry ani stávající, ani nově dokoupené pozemky stačit. Domluvit se bude muset s dalšími vlastníky v okolí. Jak, to je zatím otázkou.