„Chodili jsme si s kamarády zahrát, a tak nás s přítelem Martinem a švagrovou napadlo zorganizovat turnaj. První tři ročníky se uskutečnily na kolínském plavečáku s malou účastí a na malém kurtu,“ vzpomíná Šárka Zárubová na vznik sportovně – společenské akce, která se časem rozrostla do loňské účasti dvaceti čtyř smíšených dvojic, letos jich dorazilo dokonce osmadvacet.

„Vzhledem k tomu, že dorazili naši kamarádi ze zahraničí, je naše klání dokonce mezinárodní,“ říká Šárka a vyjmenovává týmy kanadské, francouzské, norské i již nakonec vítězného Čechoitala.

Tradičně se hraje od sobotního rána až do večera, volejbalisté spí v areálu ve vlastních stanech, startovným je vlastnoručně vytvořený originální štrúdl, všichni zúčastnění pak hlasují o tom nejlepším.

Letos se dokonce objevila i láhev štrúdlovice. Hlasuje se i o nejlepší prase, tedy úder odražený od sítě, největší hádku na kurtu, nejatraktivnější dresy a další originality.

„Je to prostě společenská událost, ale jen pro pozvané,“ směje se organizátorka. Hlavní cenou je tričko, jež vítěze opravňuje v něm nastoupit za rok, láhev vína či hrnečky s emblémem klání.

Zdeněk Hejduk