Čestné ocenění převzal náměstek hejtmana Marek Semerád, který připomněl snahu kraje o rozvoj kolínského regionu a naznačil další investiční záměry kraje v kolínské nemocnici. Té je kraj zřizovatelem stejně jako kolínské stavební školy, v jejímž atriu se slavnostní setkání konalo.

Při této příležitosti také její ředitel Jindřich Synek převzal tzv. vitrinovaný kachel, který Spolková rada Kolína uděluje významným osobnostem Kolína.

Klání o prestižní výroční cenu se významně a poměrně velmi rychle rozšiřuje. Letos poprvé přibyla další kategorie, a to regionální stavba roku. Tím se tedy klání posunulo z městské na okresní úroveň a netrvá pár měsíců a rozšiřuje se dál. Od příštího ročníků by totiž měl být partnerem celého klání kraj a soutěž se bude z Kolína organizovat. v několika dalších okresech. Organizovat podobnou soutěž totiž projevili zájem také na sousedním Nymbursku a Kutnohorsku. Zástupci obou regionů, ale také třeba Mladoboleslavska či Benešovska, se již několika ceremoniálů a zasedání v Kolíně zúčastnili.

„Už delší dobu pozorujeme, že si nás u sousedů všimli," usmíval se předseda spolupořádající Spolkové rady Kolín Aleš Zahajský. „Od příštího ročník tedy budeme mít kategorii pozemní stavby pro Kolín, dopravní stavby pro Kolín, stavbu regionální alias Kolínsko a další dvě regionální Kutnohorsko a Nymbursko," shrnul dosavadní záměry a připomněl velkou roli, kterou v celém klání hraje kolínská stavební škola, jež v okolních regionech chybí.