Silnice I/38 byla kompletně uzavřená kvůli napojení nového obchvatu Celá akce  byla rozdělena na dvě etapy. Vybudování nového napojení stávající silnice I/38 ve směru na Šťáralku je dnes už hotové, nyní se finišuje na propojení nového obchvatu se stopou stávající silnice I/38 v místě Šťáralky ve směru na Kutnou Horu.

Termín uzavírky byl dle harmonogramu stavebních prací stanoven v termínu od začátku srpna do konce září.  Stavbařům ale přálo počasí,  k tomu navýšili stavební kapacity včetně prodloužené pracovní doby. „S největší pravděpodobností bude možné termín uvedení této části nového obchvatu do předčasného užívání zkrátit," potvrdila vedoucí oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Úplná uzavírka by měla být k 19. září už zrušená.

 „To znamená, že k tomuto termínu budou současně zrušeny veškeré objízdné trasy, které byly při této uzavírce využívány a také řádně povoleny odborem dopravy krajského úřadu," doplnila Vápeníková. Následně  nové propojení převede veškerou dopravu ve směru Kutná Hora – Praha okolo obchodní školy na Šťáralce.

Oddechnou si řidiči i obyvatelé obcí, přes které objízdné trasy nyní vedou, hlavně těch, kudy vede objížďka pro nákladní dopravu.

Na druhou stranu existují i obavy, že přes některé obce bude jezdit více aut po zprovoznění napojení obchvatu, než když se jezdilo prostě rovně přes Šťáralku. „Spousta řidičů pojede raději přes nás, než aby se handrkovala přes složité napojení  obchvatu," obávají se v Polepech.