VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DISKUSE, ANKETA: Rodiče: Do děravého autobusu své děti rozhodně neposadíme

Starý Kolín - Děti ze starokolínské základní školy se těšily na odjezd na školu v přírodě. Přijel však pro ně dopravní prostředek, který svým vzhledem přepravní vůz připomínal hodně vzdáleně

11.6.2008 23
SDÍLEJ:

Pro děti přijel proděravělý autobus.Foto: Jiří Jirsa

Škola v přírodě. Pro drtivou většinu dětí příjemné zpestření školní docházky. Pro šestačtyřicet dětí z prvního stupně starokolínské základní školy, které měly odjíždět do Lučkovic u Písku, přišlo však nečekané rozčarování. Důvod? „Naše děti měly odjet v sobotu 7. června na školu v přírodě ve 14 hodin, s tím, že sraz byl o půl hodiny dříve. Postávali jsme na školním dvoře až do zhruba půl třetí, kdy nás informovala paní učitelka Pařezová o tom, že autobus bude za deset minut na místě. Autobus přijel asi v 15.15 hodin, tedy zhruba 45 minut po informaci o minutách deseti a 1 a 3/4 hodiny, kdy by měl být dle mého soudu přistaven,“ nastínil jeden tatínek, který si nepřál být jmenovaný. Podle jeho vyjádření měl autobus přinýtovaným plechem zakryté díry na boku, zadní dveře byly skrz prohnilé. Proto se rodiče na místě domluvili, že své děti do takového autobusu nepustí. Dalším důvodem jejich obav se stala státní technická kontrola, která podle nálepky končí autobusu v červnu letošního roku. Jeden z tatínků poslal stížnost starostovi Starého Kolína Jaroslavu Fleglovi. „O situaci mne informovali rodiče. Už jsem s Naďou Kotkovou, ředitelkou školy, vše řešil. Nebyla mi schopna doložit smlouvu s cestovní kanceláří o dopravě. Údajně si ji s sebou na místo pobytu odvezly učitelky,“ uvedl Jaroslav Flegl. S cestovní kanceláří, která dopravu zajišťuje, škola spolupracuje pátým rokem. „Každý rok, vyjma loňského, se vždy nějaké problémy vyskytly,“ řekl Flegl. Starosta se s místostarostkou a zastupitelkou jeli dokonce na místo pobytu podívat. „Tam bylo vše v pořádku. Děti hrály hry nebo měly diskotéku. Učitelky s sebou smlouvu o dopravě neměly,“ dodal Flegl. Podle jeho slov se s Naďou Kotkovou domluvil, že mu do středy 11. června doloží zajištěnou odpovídající dopravu na odvoz dětí domů. „Pokud to nezajistí, obec vyšle pro děti na vlastní náklady jiný autobus. Náklady následně škole vyúčtujeme,“ doplnil.


Ředitelka vysvětluje


„Dopravu a ubytování máme smluvně ošetřené s cestovní kanceláří. Dopravce si domlouvá cestovka sama. V minulosti jsme nějaké prvotřídní autobusy nedostali, ale tak špatné přepravní prostředky jako letos to nebyly a problémy žádné nebyly,“ popsala Naďa Kotková s tím, že náhradní autobus pro děti přijel v sobotu o půl sedmé večer. „Smlouvu o přepravě si měly učitelky vzít s sebou. Ale nechaly ji ve škole ve svém kabinetu. Její kopii nemám,“ objasnila rozporuplnou skutečnost Kotková. „O vzniklé situaci víme a přepravce, kterého si najímáme, jsme informovali. Okamžitě vyslali náhradní autobus. Nikdy předtím s tímto vozem nebyl problém,“ popsal Robert Černý z cestovní kanceláře. A jak se k situaci postavil přepravce? „Autobus je po technické stránce v pořádku. Před osmi lety byl na generální opravě. Obutí má také kvalitní a dokonce proběhla výměna části rámu a výztuže. Technická je platná do konce června,“ řekl Josef Keller z přepravní firmy a zároveň dodal: „Pokud náš mistr v dílně řekne, že je něco v nepořádku, autobus nevyjede. A to se již v minulosti stalo. Problémem se stala skutečnost, že rodiče raději dají přednost vzhledu, než skutečnému stavu.“

Autor: Tomáš Husa

Kdo je podle vás zodpovědný za vzniklou situaci s nekvalitním autobusem?

Základní škola

25 %

Cestovní kancelář

0 %

Přepravce

75 %

Obec, jako zřizovatel školy

0 %

Hlasovalo: 16

Anketa byla ukončena

Místo události:
11.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 23
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení