Před třinácti lety vznikla tradice, která se drží až dodnes. Fanoušci hokejových týmů se každý rok scházejí na letním srazu. Setkání střídavě pořádají fankluby z Čech a z Moravy. Zatímco loni se pořadatelství ujali fanoušci pražské Slavie, letos se ho ujali fanoušci nováčka extraligy, a to Komety Brno. Do moravské metropole se vydalo i několik příznivců kolínských Kozlů.

Mezi kolínskými fanoušky byl i Petr. Letošní sraz je již jeho čtvrtým v pořadí. „Poprvé jsem na sraz jel před třemi lety do Liberce,“ prozradil. „Na sraz jezdím rád, protože se tu můžu potkat nejen s fanoušky z extraligy, první, druhé ligy, ale i některých zahraničních soutěží,“ dodal. Letošního setkání se zúčastnili zástupci fanoušků téměř všech extraligových týmů. Ze zástupců první ligy nechyběli např. příznivci Berouna nebo Havlíčkova Brodu. Ze zahraničních se zúčastnili hokejoví fanoušci ze slovenského Slovanu Bratislava a polské Osvětimi.

Na třináctém ročníku srazu hokejových fanoušků čekal na dorazivší téměř tradiční program. Účastníci se mohli utkat v turnajích v nohejbale, hokejbale a volejbale. Samozřejmostí byl i tradiční fotbalový souboj Čechy x Morava, který letos vyhráli zástupci moravského výběru. Nechybělo ani tradiční posezení a klábosení u piva. Na závěr celého srazu, v neděli večer, se konal mini-festival, na kterém zahrály mimo jiné i kapely Five o´clock tea nebo Matahari. Příští ročník se bude konat v Litvínově.

Martin Šnajdr