Ani ve čtvrtek nad nimi ale předseda senátu nevynesl rozsudek. Ještě dnes hodlá vyslechnout další svědky. „Na řadu přijdou soudní znalci. Lékařka, která poškozeného vyšetřovala po údajném napadení, a expert, který zkoumal duševní zdraví poškozeného,“ řekl Vobořil. Oba obžalovaní vinu odmítají.

Slezáka údajně zadrželi proto, že je známou firmou. V Týnci si prý tipoval objekty pro krádeže. Jenže na služebně nechtěl prozradit svou totožnost a později měl při výslechu napadnout Davida Procházku. „K fyzickému kontaktu mezi námi došlo, ale jen jsem se bránil,“ uvedl Procházka. Josef Hladík se hájí tím, že v době činu na místě ani nebyl. „Byl jsem s rodinou, ne ve službě,“ řekl. Obviněn byl na základě rekognice. Poškozený ho poznal v řadě jiných mužů.

Soudce Vobořil si Jiřího Slezáka včera pozval k výpovědi. Poškozený, který je nyní ve výkonu trestu a do soudní síně jej přivedla eskorta, však působil poněkud zmateně. A dělal, že si na nic nepamatuje. Nakonec ale přece jen popsal, jak by předveden na služebnu kvůli ověření totožnosti. Policistům se představil cizím jménem, odmítl se s nimi bavit. Jeden z nich ho prý začal bít obuškem. Později si údajně přivolal na pomoc kolegu a oba předvedeného bili. Jeden na něj prý mířil zbraní.

Soudce poukázal na rozpory v jeho výpovědi. Slezák se odvolal na svou původní verzi výpovědi. „Nechci měnit výpověď, ale nepamatuji si to,“ řekl. Hájil se tím, že se na případ snaží zapomenout a vymazat ho z hlavy. Vypověděl, že po jedné z ran pěstí mu začala téct krev z nosu a policisté ho nutili, aby ji smyl. Když to odmítl, jeden z nich ho odvedl do koupelny, kde ho opařil.

Slezák byl v minulosti odsouzen za napadení policistů a nyní čelí podezření z útoku na policistu v Mělníku. Toto obvinění označil za pokus o svou diskreditaci a odmítl se k němu vyjádřit. U soudu vypovídali i kolegové obžalovaných. Shodli se, že na služebně nic podezřelého neviděli. Přestože policistům hrozí až osmileté vězení, nebyli postaveni mimo službu.