Kolínský soud sice letos v květnu Hladíka i Procházku osvobodil, státní zástupce se však odvolal. V úterý 30. října proto začalo odvolací líčení u Krajského soudu v Praze. Verdikt nepadl, soudkyně Helena Řičicová případ odročila na konec listopadu. „Hodlám vyslechnout ještě soudní znalce z oboru lékařství,“ uvedla předsedkyně odvolacího senátu.

Případ se táhne už více než dva roky. Vše se seběhlo 21. ledna 2005 na služebně v Týnci nad Labem. Procházka ještě s jiným kolegou zadrželi Slezáka v okamžiku, kdy se chystal vloupat do domu v Týnci nad Labem. Zadrželi jej a předvedli na služebnu. Procházka měl přivolat kolegu Hladíka a společnými silami měli Slezáka nepřípustnými metodami donutit, aby řekl svou pravou totožnost. Slezák jim totiž údajně o svém jménu lhal.

Soudce Miroslav Vobořil je však neuznal vinnými. To především díky svědectví soudní znalkyně, která uvedla, že zranění, jež Slezák na svém těle popsal, se nestala tak, jak uvedl. Vylíčil totiž, že jej muži zákona zbili teleskopickým obuškem. Znalkyně to ovšem označila za nemožné.

„Šlo o zásadní důkaz v jinak velmi složitém případu, kde bylo těžké se přiklonit k jedné ze dvou odlišných verzí,“ řekl Vobořil. Dodal přitom, že když soud měl pochybnosti o vině, musel rozhodnout ve prospěch obžalovaných. „A to i přesto, že některé okolnosti nasvědčují tomu, že na služebně k jistému konfliktu došlo,“ podotkl soudce.

Přestože Vobořil policisty osvobodil, vytkl jim několik pochybení, která obžalobě nahrávala. Například to, že David Procházka provedl u zadrženého Slezáka bezpečnostní prohlídku až půl hodiny po předvedení na služebnu.

„O své nevině jsem přesvědčen. A věřím, že i krajský soud nás očistí,“ řekl v úterý Deníku David Procházka, který letos na konci dubna řady policie opustil. U soudu se Procházka hájil tím, že Slezák jej napadl jako první při bezpečnostní prohlídce.

Hladík, který nadále u policie pracuje, tvrdil, že na služebně nebyl. „Neměl jsem službu. A není pravda, že by mě kolega Procházka zavolal, abych přijel,“ doplnil.