Šoky, dezinformace a překvapení. To jsou faktory, které provázejí děsivý případ, který se v sobotu odpoledne odehrál v Poděbradech na ulici Dr. Horákové. Jedenatřicetiletá žena po ostré hádce s manželem vyskočila z okna v 1. patře a spadla z výšky asi pěti metrů. Podle posledních informací ale není v ohrožení v života.

K situaci došlo před pátou hodinou odpoledne. „Jedenatřicetiletá žena vyskočila z okna ze zhruba pětimetrové výšky. Záchranka ji odvezla do nemocnice. Případ šetříme jako pokus o sebevraždu, cizí zavinění nebylo potvrzeno,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.
Jenže už od začátku sebou případ nese nejasnosti. Původní verzí bylo, že manžel ženě z okna „pomohl“. Navíc žena měla být těhotná. Ani jeden z těchto faktů se nepotvrdil.

Ženu odvezla záchranka do nymburské nemocnice. Ovšem podle informací mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové neměla žena žádná vážnější zranění. „Podle našich informací žena krvácela z nosu, ale to nebyl následek pádu, nýbrž předchozí hádky. Kromě toho měla modřinu pod okem, ale ani u tohoto zranění není jisté, zda se jedná o následek skoku. V nemocnici zůstala na pozorování,“ řekla překvapující zprávu Janečková.
Další šok přišel v neděli ráno. Na jednom českém zpravodajském serveru se objevila informace, že žena v nemocnici zemřela. Informaci měl potvrdit mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa. „Bohužel se jednalo o dezinformaci, žádné zprávy o úmrtí ženy nemám,“ dementoval kolem poledne Truxa celou věc.

Podle Janečkové už mají záchranáři se ženou své zkušenosti a údajně se nejednalo o její první pokus takto ukončit život. Podle neoficiálních informací má žena problémy s alkoholem a do kritických situací se dostává poměrně často.