„Zásadní změny mohu vykonávat až po lepším poznání společnosti. Samozřejmě od začátku mým cílem bude, aby sportoviště navštěvovalo co nejvíce lidí, sportovci měli dobré zázemí a vynasnažím se, aby pro to SMSKa připravila co nejlepší podmínky. Na druhé straně se zaměřím na hospodárnost jednotlivých sportovišť a vynakládání zbytečných prostředků,“ předeslal Jan Širc.

Ten podle svých slov vlastní aktivní působení na atletickém stadionu ukončil již ve věku dorostence.

„Nějaké medaile jsem získal, vrcholově jsem se však sportu nevěnoval. V rodině byli slavnější sportovci, můj otec i můj bratr, kteří jsou držiteli titulu mistr ČR v atletice. Sport jako takový je však nevylučitelnou součástí mého života a dodnes rekreačně dělám např. floorball, squash, hraji lední hokej, lyžuji, jezdím na in-line bruslích či na kole,“ popsal.

Mimo sportovních aktivit patří k jeho zálibám také například cestování, divadlo či kutilství.

„Svou kariéru jsem začal budovat ve společnosti Colognia press. Po škole jsem zde nastoupil na pozici Manažer kvality a protože rád pracuji s lidmi, začal jsem pracovat současně na pracovní pozici HR manažer. Pozice ředitel SMSK je pro mě skloubení práce s lidmi a působení v oblasti sportu,“ dodal nový ředitel SMSK.