V rockové baště U Vodvárků se slavil Silvestr v poklidném duchu, k tanci hrála bezejmenná skupina tvořená bubenicí Martinou Balcarovou, basistou Zdeňkem Štefancem a kytaristy Mirkem Řepou a členem kapely Unikát. V restauraci U Radnice pak především členy orchestru Harmonie 1872 bavil Miroslav Kysilka.

Navzdory dešti dorazily stovky lidí na kolínské náměstí rozloučit se s posledním dnem v roce. Oficiálnímu ohňostroji odpalovanému tradičně ze střechy Městského společenského domu zdárně sekundovali členové vietnamské komunity, kteří se na náměstí scházeli už o desáté večerní, aby vystříleli zábavnou pyrotechniku, kterou zřejmě neprodali ve svých stáncích. Nechyběly láhve šampaňského ani prskavky v rukou dětí.

Dá se říct standardního Silvestra zaznamenala policie. Prošetřovala jednu rozbitou výkladní skříň, nedlouho na to přijala hlášení o opilém muži, který se válel na silnici. „Spíše klidnější Silvestr,“ komentovala mluvčí Petra Čimová.
Hasiči se vydali do Ovčár na odstranění spadlého stromu, v souvislosti se silvestrovským veselím vyjížděli po půlnoci ke třem hořícím popelnicím, všechny v Kolíně.