„Jsme tu opravdu spokojení, je tu spousta aktivit, každý měsíc kavárnička pro seniory ve stacionáři, kde se hraje, zpívá, tancuje, co se opravuje kostel, jsou ve stacionáři i mše. Teď nám tu dělají vodovod, opravuje se hřiště. Nejen pro nás seniory, ale pro všechny obyvatele se tu v obci dělá opravdu hodně, dá se říct, že všechno," pochvaluje si  Miluše Žižková.

Ta se ve volných chvílích ráda věnuje ručním pracím. Plete, šije, háčkuje… Ale ne jen tak pro zábavu u televize, ale i na zakázku a dokonce sklízí se svými výrobky úspěchy i na výstavách. „Teď háčkuju pro  snachy deky ze zbytků, skládám je z barevných čtverců. A pro jednu paní z Prahy dělám kabátek na děcko," popisuje Miluše Žižková.

Jejího manžela Josefa znají v širokém okolí díky jeho kytaře. S dalším z obyvatel bytů s chráněným bydlením, který hraje na harmoniku, jsou pravidelnými vítanými hráči nejen na cerhenických kavárničkách pro seniory, ale zajíždí i hostovat třeba do sousední Sokolče do domu s pečovatelskou službou.

„Snažíme se, aby u nás senioři mohli žít důstojný, aktivní a příjemný život. Byty s chráněným bydlením jsou postavené nedávno, centrum sociálních služeb zajišťuje spoustu aktivit," říká starosta městyse Marek Semerád.

Senioři a klienti pečovatelské služby mohou zajít na cvičení, lekce práce s počítačem, rozmanité besedy, výlety, nechybí pedikúra, masáže či dokonce právní poradna. A samozřejmě zmiňované kavárničky pro seniory. Naposledy se na kavárničce sešlo na pětadvacet lidí.

„Další plánujeme na začátek listopadu, kdy by měla být i přednáška Jiřího Sissaka a v prosinci pak Břetislava Ditrycha," dodala ředitelka Ilony Ryzáková.