„Hodně jsem o tuto kapelu stál, zájem měla i ona, v nabité plesové sezóně však byl problém s nalezením vhodného termínu. Až mě napadla velikonoční neděle, to nikdy žádný ples není a druhý den je volno. A ono to vyšlo,“ vzpomíná na začátek tradice Zdeněk Hejduk, ředitel kolínského společenského domu.

I o letošní sváteční neděli do MSD dorazily stovky fanoušků zpěváka Lou Fanánka Hagena a jeho partičky, a to napříč věkovým spektrem. Vidět bylo možno chlapce sotva odrostlé základní škole, ale i čtyřicátníky či padesátníky, všechny s kelímkem piva v ruce a zpívající si geniální Fanánkovy texty. Těch fanoušci dostali vrchovatě, koncert odstartoval tradiční AIDS a přes novější skladby jako jsou Čaroděj z koz, Pumpa či Montér – údržbář se po krátké přestávce Tři sestry dostaly i k nesmrtelným Sovám z mazutu, Kovárně nebo Ústavu.

V prvním přídavku zazněly skladby Život je takovej a Zelená, celý večírek pak ukončil Expres do Bohnic a Modlitba pro partu. Scházející se fanoušky naladila už také tradiční předkapela MZH, v níž na basovou kytaru hraje a moderuje manažer Sester Mafuna.