V hale u Střední odborné školy informatiky a spojůjako by nikdo napětí ani nedýchal. Po chvilce se objevil pouze trenér Petr Novák. To diváky znervóznilo. Znamená to snad, že Martina Sáblíková nepřijela?

Moderátor se pokoušel přivolat českou olympioničku skandováním. Halou se začalo rozléhat skandování: Mar–ti–no. Mar–ti–no.
A skutečně to zabralo. O něco později se objevuje postava dobře známá všem, kteří průběh olympiády sledovali byť jen z rychle jedoucího vlaku. Jejich sportovní idol je tady. Žáci začínají tleskat.

Rychlobruslařka i s trenérem usedli před žáky. Ti okamžitě tasí mobilní telefony a začínají okamžitě fotit. Vždyť to řekli sami. Kolikrát budou mít ještě příležitost spatřit držitele hned tří olympijských medailí a několika světových rekordů na vlastní oči?

Došlo také na zodpovězení otázek publika. A že jich nebylo zrovna málo. Jednoho z žáků zajímalo, jestli Martina Sáblíková umí vařit. Byl ubezpečen, že ano. „Chtěla jste někdy nechat rychlobruslení?“ zněl další dotaz. „To tedy ne, do toho bodu jsem se nedostala,“ odpověděla olympijská rychlobruslařka.

Co její sláva těsně po získání olympijského zlata? „Na mém facebookovém profilu mi přišlo přes patnáct tisíc žádostí o přátelství,“ prozradila Martina Sáblíková.