O parádní atmosféru, která už řadu let, v dobách úspěchů i neúspěchů, doprovází každý zápas kolínských Kozlů se stará především parta lidí v dresech, šálách a s bubny v rukou. Od loňské sezóny funguje skupinka příznivců jako oficiální fanclub. „V tomto složení, ve kterém fandíme nyní, se scházíme zhruba pět let. Od loňska to děláme ale pod oficiální hlavičkou ,“ řekl Deníku předseda fanclubu Jiří Klasna.

Kolik má v současné době váš Fanclub členů?
Momentálně máme kolem dvaceti členů registrovaných. Registrace Fanclubu totiž proběhla teprve během loňské sezóny. Letos bychom se rádi dostali přes třicet členů.

Oficiálních členů je docela málo. Vždyť před několika lety i navštěvovalo zápasy téměř dva tisíce příznivců a i dnes se návštěvnost pohybuje v druhé polovině tisícovky. Proč tak malé číslo?
Jak jsem již naznačil, registrace je tak napůl v plenkách. A hlavně pro mě osobně není důležité, kolik je registrovaných členů. Hlavní pro mě je, jakou uděláme atmosféru a jak to vypadá.

Jaké jsou podmínky pro vstup do Fanclubu?
Je to jednoduché. Oficiálně je třeba být starší osmnácti let, nebo aby přihlášku podepsal a vzal na vědomí zákonný zástupce. Pak je potřeba zaplatit roční příspěvek, který činí tři sta korun.

Tak to by byl povinnosti, ale co můžete nabídnout?
Nabídnout můžeme slevu na permanentku a na vstupy na venkovní zápasy. A také na předměty v nově se rozjíždějícím Fanshopu. Jinak taky spousty zábavy na zápasech a výjezdech za hokejem.

V jaké formě funguje Fanclub SC Kolín?
Loni jsme se jako Fanclub nahlásili jako občanské sdružení, abychom byli plnohodnotnými partnery pro jednání se sponzory. S registrací fanclubu se rozjela i finanční krize. Nevím, zda s tím máme něco společného (smích), ale sponzoři se hrnou.

A co dělá hokejový fanclub v létě, když nejsou zápasy?
Letos jsme byli až nebývale aktivní. V květnu jsme se jako obvykle zúčastnili hokejbalového turnaje fanoušků. Proti běžným zvyklostem jsme neobsadili poslední místo, ale skončili jsme čtvrtí ze sedmi účastníků. Hlavním stavebním kamenem byl Bláža v brance. V červenci jsme naopak reprezentovali fanclub ve fotbale, kde jsme se složili dokonce dvě mužstva a skončili jsme na pátém a šestém místě. V srpnu jsme vyzvali k fotbalovému měření sil kolínský hokejový A-tým. Sice jsme jim týden předtím vymalovali na led dva krásné kozly, ale ti pacholci nás vyprovodili výpraskem 8:1 (smích). V neposlední řádě jsme také v pražské zoo adoptovali kozu kamerunskou.
A jinak taky máme svoje webové stránky, které čtenáři najdou na www.fc-bluebucks.estranky.cz

A co plánujete do sezony?
No tak plány by byly, ale stále není jistí jízdní řád druhé ligy, a tak nic není jisté. Ale určitě něco připravujeme na derby s Kutnou Horou a rádi bychom vypravili ještě více vlakových či autobusových zájezdů na zápasy venku než loni. Na nich je vždy největší zábava.

Tereza Hölzlová