“Trvalo to několik minut. Docela jsem nechápal. Uprostřed noci a nejednou jde z tlampačů rázná muzika, něco jako vojenský pochod mi to připadalo. Na náměstí to řvalo jak blázen,“ popsal jeden z hostů, kteří se po zavírací době blízké restaurace vraceli směrem k domovu. „Jako normální hlášení mi to teda nepřišlo. Říkali doslova – zkouška městského rozhlasu – ale ten tón hlasu… Jako když si někdo přihnul a pak si šel zahlásit do městského rozhlasu,“ smála se třiatřicetiletá Kolíňačka. „Být socialismus, tak si myslím, že je minimálně cvičení civilní obrany. Už jsem čekal povel Všichni do krytů,“ přitakával na veselou notu zhruba šedesátiletý muž. „Já ještě nespala, zas tolik hodin nebylo, ale spustit mi to pod okny o dvě hodiny déle, tak bych asi vraždila. A takové babičky v domě s chráněným bydlením v Husově ulici z toho musely být i v půl jedenácté docela na větvi,“ nechala se slyšet Jitka Kociánová.

Radnice se obyvatelům za rušení nočního klidu hned následující denomluvila. Důvodem neobvyklé situace byly podle tajemníka městského úřadu Jiřího Krumicha technické potíže. „Osobně jsem inkriminované hlášení neslyšel, ale taky se mi donesly různé zprávy a verze. Každopádně žádný opilec za mikrofonem městského rozhlasu skutečně neseděl,“ řekl včera na dotaz Kolínského deníku.
Podle jeho slov se stalo to, že ve chvíli, kdy se přecházelo na novou techniku vysílání, naprogramovali technici zkusmo hlášení, které jaksi nikdy do éteru jít nemělo, a zapomněli jej vymazat. „Znovu se obyvatelům omlouváme, vše prověřujeme a nic podobného už by se opakovat nemělo,“ uzavřel tajemník.