Seznámili se před třemi lety u kamaráda na oslavě na Ostravsku. Registrované partnerství uzavřeli po roce a tři čtvrtě. „Když jsme byli v thajském Bangkoku, na večeři s přáteli jsem Mirka požádal o ruku a už se chystal obřad,“ vylíčil Robert. Termín si zvolili na den mezi svými narozeninami. Mirek má totiž narozeniny 11. července, Robert 14. července.

Na svatební cestu se vydali koncem září do Tater. V lednu si připomněli požádání o ruku, a to tak že v takřka stejném termínu odjeli na třítýdenní pobyt opět do Thajska. “Zúčastnili jsme se svatby našich známých, kteří chtěli mít svatbu v thajském stylu,“ doplnil Robert.

Ale nejen na písčitých plážích bylo o mladých mužích slyšet. „Během roku bylo i v obci pár akcí, na kterých jsem se podílel jako organizátor. Největší úspěch mělo sportovní odpoledne, kde dětem předvedli svoji techniku kolínští hasiči a dálniční policie,“ popsal Robert s tím, že o víkendech je v rasošském domku, kde spolu s Mirkem žijí, pořád rušno.

„Zahradní bar jsme letos zahájili na velikonoce oslavou šedesátin mé maminky, v červenci oslavili naše narozeniny a rok společného žití a teď naposledy tu byla akce jen tak pro zábavu. V Praze koncertovala Madonna, tak jsme akci pojali jako afterpárty s Madonnou. Možná ještě v polovině září uděláme loučení s létem,“ vyjmenovává Robert.

Co druhý víkend se snaží jezdit na Moravu, kde má Mirek rodiče a kde jsou vítáni v rodinném kruhu. „Obě maminky nám hodně pomáhají, nemusíme vařit,“ směje se Robert.