Petici organizoval ředitel technických služeb Miroslav Kruliš ve spolupráci s místostarostou Jakubem Nekolným a obyvatelkou Českého Brodu Miladou Fousovou. Jaký obrovský nepořádek, nános nečistot, odpadky, vyhozené kočárky, dokonce i plechovou popelnici skrývala říčka ještě před měsícem, se redaktoři Kolínského deníku přesvědčili na vlastní oči.

Po odeslání petice na Povodí Labe, ale i po našem upozornění se během krátké chvíle začala říčka měnit k nepoznání. Zaměstnanci Povodí Labe obrovský nános nečistot, spadlý strom, kočárek i popelnici odstranili a také posekali břehy.

Budou úklidové práce pokračovat?

V sídle Technických služeb Český Brod, jak jsme již informovali, proběhla se zástupci Povodí Labe první schůzka. Jeden ze zástupců, ředitel závodu Střední Labe Stanislav Jireš, potvrdil, že jednání ohledně údržby Šembery budou pokračovat. „Pokračovat budou nejen jednání, ale i započaté úklidové práce," slíbil Stanislav Jireš.

A jak řekl, tak se stalo. Tento týden se v Českém Brodě sešli zástupci Povodí Labe, starosta města Jaromír Fischer, ředitel technických služeb Miroslav Kruliš, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Rostislav Vodička, zastupitelka města Renata Krulišová a spoluautorka petice Milada Fousová.
Všichni se při druhém pracovním setkání podle ředitele Miroslava Kruliše shodli v základních otázkách týkajících se stavu a údržby říčky Šembery a opatřeních, která se budou plnit v následujícím období.

„Jedná se především o sekání trávy na obou březích toku, pravidelný sběr odpadků cestou Technických služeb Český Brod, údržbu dřevin a keřů, vysekání náletových rostlin a je připravována varianta odbahnění koryta řeky Šembery,“ vysvětlil Kruliš.

Jednání proběhlo v přátelském duchu

Dále prý dojde k odstranění náletových dřevin s důrazem na lokality. „Pracovní jednání proběhlo ve velice přátelské atmosféře s pozitivním závěrem a s přesvědčením, že se věc údržby Šembery posunula zase o velký krok kupředu,“ řekl spokojeně ředitel Kruliš. Stejného názoru je i spoluautorka petice Milada Fousová. „Z jednání jsem opravdu nadšená a s výsledkem nadmíru spokojená. Pánové z Povodí Labe jsou odborníci na správném místě," zmínila.