VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Nedostali jsme dotaci, reaguje město na problém s kanalizací

Kolín–Sendražice - Problémy se stavbou kanalizace včásti Sendražic, okterém jsme psali dnes, se ze strany města pokusil vysvětlil vedoucí Odboru regionálního rozvoje a územního plánování Martin Jírovský.

10.11.2008
SDÍLEJ:

Pohled na Čapkovu ulici současných dní.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Pozastavení investice bylo způsobeno neúspěšnou žádostí o dotaci. Tak zní podle vyjádření kompetentního zástupce města ve věcech rozvoje regionu a investic. Jednalo se o reakci na včerejší článek Kolínského deníku, kde si někteří občané z ulice Čapkova a dalších míst v Sendražicích, kde se v minulém roce konala stavba kanalizace a přípojek, stěžovali na problémy s průběhem stavby a její enormní prodlevu.

„Přijel jsem ve čtvrtek domů z práce a po celé jedné straně naší části ulice byl odkrytý a neoznačený výkop, který prakticky znemožňoval se jakkoliv autem dostat na svůj pozemek,“ zněla jedna stížnost občana bydlícího v této lokalitě. „Dle mých informací mělo být vše řádně oznámeno. Dokonce měl pracovník úřadu tehdy obcházet jednotlivé domy a tento plán obyvatelům přetlumočit. Je to ovšem již více než rok stará záležitost a v současné chvíli není možné toto prověřovat,“ řekl do telefonu Jírovský, který následně poslal i písemné vyjádření k článku. V něm je především uvedeno, že více než roční prodleva mezi začátkem stavby a jejím dokončení byla způsobena nepřidělení dotace z fondů Ministerstva zemědělství. „Stavba byla pozastavena loňského roku na jaře. Pozastavení stavby bylo vyvoláno neúspěšnou žádostí o dotaci na rok 2007 a tím pádem i možnost čerpat část finančních prostředků z Ministerstva zemědělství. Z dotačního programu lze žádat pouze o finanční prostředky, které nebyly proinvestovány. Bylo nutné rozhodnout o nepopulárním kroku tj. pozastavení investice. Tímto krokem se nám otevřela možnost opětovného podání žádosti a získání části finančních prostředků na dokončení díla. Je zcela jasné, že veškeré investice, které do doby zastavení stavby byly realizovány, byly hrazeny výhradně z městského rozpočtu. Jelikož rozpočet ve své příjmové položce očekával dotaci, která se neuskutečnila, bylo nutné okamžitě zastavit stavbu,“ zní celé vyjádření k problematice protáhnutí termínu stavby.

Vedoucí odboru ve svém prohlášení ještě stihl okomentovat stížnost důchodkyně ze sousední ulice. „Lidé z Čapkovy ulice měli alespoň štěstí, že jim to původní firma stihla dokončit. Když se pustili do práce u nás, tak se náhle pracovníci sebrali a nechali nám ulici rozkopanou. Prý kvůli tomu, že jim došly peníze.“ S tím ovšem Martin Jírovský nesouhlasí a reaguje. „Město má smlouvu o dílo se sdružením GEOSAN–VOD-Ka, kde jako lídr vystupuje společnost Geosan. A pokud víme, tak peníze na to, co realizujeme, rozhodně máme,“ uzavírá ve svém prohlášení za odbor regionálního rozvoje Jírovský.

Na otázku rozdílných slov občanům od pracovníků MÚ Kolín ohledně nutných materiálů k připojení, se vedoucí odboru nevyjádřil.

Autor: Martin Petřík

Místo události:
10.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení