Účastníci, jichž se nakonec sešlo na dvě stovky, si užili spousty soutěží, kromě záchranářů, kteří ukázali svůj um a techniku, pořadatelé objednali seskok parašutistů, ukázky výcviku psů, přelet letadel atd. Parašutistů skočila nakonec sedm a nejstaršímu z nich byl 70 let.

Sdružení Ratbořáček je oficiálně zaregistrované sice teprve od začátku loňského prosince, ale jeho činnost se v obci datuje už tři roky zpět, kdy fungovalo pod Slavojem Ratboř. Toho času má šest členů výboru, ale přihlášky se scházejí. „Členská základna se nám rozšíří o 30 až 40 dalších lidí. Naším snem je sto až dvě stě lidí,“ říká předseda sdružení Josef Benc.

Sdružení se zaměřuje se na děti, starší občany a vůbec kulturní činnosti v obci. První akcí sdružení pod vlastní hlavičkou byla oslava MDŽ, následoval maškarní rej v sokolovně pro děti a večer i pro dospělé, další akcí byly čarodějnice, 11. června pořádá výlet do ZOO Dvůr Králové.

„Rád bych poděkoval obecnímu úřadu a jmenovitě starostovi Milanu Jenešovi. Obec nám vychází vstříc, bez této spolupráce bychom akce ani nemohli organizovat,“ doplnil Josef Benc.