Barokní zámek v obci byl po léta na pokraji úplného zřícení, nyní se však výrazně blýská na lepší časy. Historickou stavbu odkoupil podnikatel, který jeho současné prostory hodlá přebudovat na luxusní sídlo jedné soukromé firmy, nebo na osobní reprezentační prostory, a tak defacto zachránit celé stavení.
„Hodláme přebudovat zámeček do jeho původní podoby a to samé platí i ostatních přilehlých objektech jako např. sýpky. Stavba by měla být dokončena v příštím roce,“ sdělil Deníku Karol Čurila, hlavní manažer dotyčné firmy. Postup stavebních prací se podle jeho slov v současné době odvíjí od přívodu elektrické sítě a napojení se na obecní vodovod.


Na zámku se nyní pilně pracuje a tempo prací je velice rychlé. „Řekla bych, že oprava této radovesnické dominanty přišla ne za pět minut dvanáct, ale možná až lehce po dvanácté. Jsem skutečně moc ráda, že se tato historicky významná památka daří zachránit,“ prozradila spokojená starostka obce Danuše Dušková.


Historie zámku se datuje až do sedmnáctého století, kdy na místě tehdejší tvrze vyrostl v roce 1651 původní barokní zámek. Jeho současná podoba obdélné patrové budovy s bočními rivality byla zrealizována za Šternberků po roce 1725. Opravy zámku probíhaly v letech 1973 – 1976, ovšem po roce 1990 došlo k téměř úplné devastaci zámku a rok od roku hrozilo stále více jeho úplné zhroucení. Nyní to ovšem vypadá, že tu tento zámeček bude stát i během dalších nadcházejících desítek let.