Letní promítání 2011 organizuje občanské sdružení Kolínská 14. Po 1. Mezinárodním festivalu běhu to bude další událost, kterou toto sdružení oživí společenské dění v Kolíně, a navazuje tak na slavnou tradici letního kina v Kolíně z dávných let.

„Chceme vytvořit v našem městě příležitost k prázdninovému setkání v příjemném přírodním prostředí s filmem a hudbou. Jde především
o společný zážitek, o setkání. Skladba filmů proto není to nejpodstatnější, to každý jistě chápe. Výběr filmů jsme volili vzhledem k našim finančním a technickým možnostem a věřte, opravdu jsme se snažili, abychom oslovili co nejširší vrstvy příznivců filmové tvorby, “ přibližuje záměr pořadatele Leoš Bešťák, předseda pořádajícího občanského sdružení Kolínská14.

Ve čtvrtek 18. 8. bude letní filmový prodloužený víkend zahájen filmovým prázdninovým muzikálem Mamma Mia s hudbou legendární skupiny ABBA.
V pátek 19. 8. se představí filmový Kájínek a ještě předtím navodí filmovou atmosféru Kolínský Big Band, který připomene nejslavnější filmové melodie. Po skončení filmu bude následovat rozjímání s živou hudbou. V areálu bude dostupné občerstvení.

Sobota 20. 8. je věnována dětem. V 15 hodin začne v prostoru amfiteátru dětské odpoledne, kterým bude provázet Luboš Votroubek. Pro děti budou připraveny soutěže a bohatý program.

„Na programu pro děti nám velmi záleželo. Chceme dětem co nejvíce zpříjemnit neodvratně se blížící konec prázdnin,“ doplňuje k programové skladbě Leoš Bešťák. Sobotní film „Já, Padouch“ ukončí víkendové filmové setkání v Kolíně.

Filmová představení budou začínat vždy po setmění (cca 20,30 hodin). Páteční koncert Kolínského Big Bandu začne v 19 hodin. Vstupné pro děti a dětské odpoledne je zdarma.

„Věříme, že se filmová tvorba pod hvězdami v krásném prostředí kolínského amfiteátru bude líbit a současně s ní se uskuteční spousta setkání kamarádů a přátel. Protože hlavně o tom to tady je!“ uzavírá Leoš Bešťák.