Prvním gratulantem byl historicky nejlepší hráč kolínského tenisu Bohdan Ulihrach, kterému se účast na akci podařilo na poslední chvíli vtěsnat do svého nabitého programu a do Kolína přiletěl až z Maroka, kde byl pracovně v roli trenéra a „užíval si" osmatřiceti stupňů ve stínu. To v Kolíně bylo o poznání příjemněji, ideální počasí na tenis – bezvětří, pod mrakem a přiměřeně teplo. Takže účastníci turnaje ve čtyřhrách si nemohli stěžovat. „Myslel jsem, že si také zahraju, ale bohužel to nestihnu," poznamenal Bohdan Ulihrach, který podle svých slov do Kolína jezdí za rodiči. „Ale přiznám se, že času je čím dál méně, hlavně teď  s dětmi," přiznal se slavný tenista, který se na kolínské kurty, kde kdysi začínal s tenisovou raketou, v sobotu  podíval zhruba po pěti letech.

Mezitím zpoza budovy restaurace zmizel kopeček i zeď, kolem které si hráči dávali „obíhanou", i stařičká dřevěná budova u kurtů. „Ale jinak je to tu skoro stejné, jako když jsem tu hrával," smál se Bohdan Ulihrach. Však také Jindřich Synek nedávno našel video, na němž se malý Bohdan na kolínských kurtech činí s raketou ve svých osmi letech. „To video jsem dodnes ještě neviděl," smál se dnes osmatřicetiletý tenista.

Hlavní osobou sobotní akce byl ale samozřejmě čerstvý držitel ocenění Osobnost roku Kolína Miroslav Uher.

Otakarův reliéf, originální, letos v lahvově zelené barvě provedené dílo z dílny keramičky Jiřiny Stupkové, Miroslavu Uhrovi předala dřívější laureátka kolínského ocenění Osobnost roku Naděžda Vítková přímo na antuce v kruhu hráčů, diváků a řady gratulantů.

A jak už to při podobných příležitostech bývá, i Miroslav Uher se po letech přiznal k drobnému hříšku. „V jednom zápase mezi Kolínem Kutnou Horou jsem trochu nadržoval Kolínu," smál se. Inu v dobách, kdy ještě dopady míčků nebyly tak počítačově přesné jasné jako dnes, řekl z pozice rozhodčího „out" a bylo to. „Kolín vyhrál, všichni jsme byli spokojení, jen Kutnohoráci mi pak chtěli rozbít ústa, ale nepodařilo se," smál se pak už spolu se všemi přítomnými. A následoval zástup gratulantů, stisky rukou, objímání, a kolínská tenisová sezóna tak byla oficiálně, tentokrát jinak než jindy slavnostně zahájena.

Rozhodnutím výboru Měšťanského spolku vlastníků budov v Kolíně převzal Bohdan Ulihrach z rukou spolkového předsedy Aleše Zahajského tzv. vitrinovaný kachel, který spolek uděluje významných osobám z Kolína.