Hejduk běžel, jakoby se šel vyklusat. A přitom za ním se bojovalo takřka na život a na smrt. A stejně i sympatická studentka boleslavské obchodní akademie Jana Šusterová. Ani ona nenašla při čtvrtečním krajském kole přeboru středních škol v přespolním běhu konkurentku.

Tříkilometrovou trať uběhla s neuvěřitelným náskokem a zcela svěží. „Bylo to těžké,“ řekla však překvapivě za cílem. Jana vyhrála, ale republikové finále nepoběží. Její tým totiž v konečném součtu skončil na třetím nepostupovém místě.

Chlapců startovalo 58 a běželi 5 kilometrů. Do celostátního kola postupují pouze vítězné týmy – chlapci z gymnázia v Příbrami a děvčata z gymnázia v Hořovicích. V kategorii děvčat skončil na druhém místě tým boleslavského Gymnázia Dr. Pekaře, bronz si vybojovala děvčata z Obchodní akademie Mladá Boleslav.

O „kaňku“ se postarala“ děvčata z nymburského gymnázia, která skončila druhá. „Vůbec nepočkala na vyhlášení a po doběhu odjela. Jejich chování nás mrzelo,“ uvedla Květa Ječná, předsedkyně Okresní rady Asociace školních sportovních klubů.