Úderem sobotní páté hodiny odpolední se začala scházet spousta lidí, která mířila do místního hostince U Lípy svobody za zábavou, kterou Přehvozd fest sliboval. Kromě místních obyvatel, kterých byla většina, se zde sešli i lidé z širšího okolí, které nalákali známí či letáky zvoucí na akci. Připraven byl program v podobě několika kapel, které se snažily příchozí dostat co nejvíce do rytmu. Celý večer odstartovala kapela hrající tvrdší hudbu Alarm Delon a vzápětí na to se ke koncertu připravila další formace Zlato a Nafta. Dále zde byly k vidění a poslechu kapely Keep Flexi nebo CZ. Nechyběl ani doprovodný program.

Letos proběhl první, v podstatě zkušební ročník tohoto multižánrového festivalu. A proč byl vlastně uspořádán? To jednoduše vysvětluje jeden z organizátorů akce Pavel Šikola: „Festival vznikl proto, že se tu v okolní nic moc nedělo.“ A tak se spojily dvě party lidí, složené především ze zástupců mužského pohlaví, aby daly vznik Přehvozd festu. „Takovouhle akci jsme plánovali již celkem dlouho, ale zatím jsme k tomu neměli prostředky,“ vysvětluje Pavel Šikola. Nutno dodat, že se do toho kluci nehrnuli bez jakýchkoliv zkušeností a připravení. „Nejsme bez zkušeností. Já jsem například s pár kamarády v mém věku, takže zhruba osmdesátépáté ročníky, pořádal hudební akci s názvem Sound Tropez. To bylo před několika lety v Českém Brodě, kdy ještě fungoval Lidový dům (pozn. autora: dnes restaurace u Černého koně),“ popisuje historii organizátor Pavel Šikola.

Večer plný hudby a zábavy zahájila kapela Alarm Delon, která zahrála jen pár songů, a přenechala tak prostor další formaci, která nesla název Zlato a Nafta. Jednalo se o dvoučlennou kapelu, která hrála na kytaru a baskytaru a byla doprovázena mixem hudby, která se ozývala z „repráků“. Styl jejich hraní by se dal přirovnat ke kapele Depech Mode. Po nich už ale nastoupila úvalsko-pražská brutálně romantická kapela Keep Flexi v čele se zpěvákem Jirkou Novákem. Tihle rockoví romantici ovšem ve svých písničkách předvedli směsici nejrůznějších hudebních prvků. Od rocku přes ska až ke crossoveru. Kapela vzbudila velký zájem a všem v sále se líbila už jen proto, že jim přímo vyřvala rytmus do těla. Po Keep Flexi následovala kapela CZ – Celé znova. Jinak celý večer příchozí bavil svou hudbou Earl von Love se svým mixem nejrůznější hudby, ve které převažovalo především raggae, jungle aj. „Kapely jsme vybírali podle žánru, ale také podle jejich chuti si na našem festivalu zahrát,“ říká Pavel Šikola, jeden z organizátorů.

Kromě hudby byl nachystaný i doprovodný program v podobě stolního fotbálku, který byl podle všech „vymazlený“, ale také odpočinková chillout zóna s panákovým barem. Pro žíznivce se tu našlo alko i nealko za velice lidové ceny. A co by to bylo za festival bez grilu, ten samozřejmě ani tady nechyběl. Podle organizátorů se tedy nakonec večer vydařil. Lidí přišlo poměrně dost a atmosféra byla skvělá a přátelská. „Do budoucna bychom byli rádi, kdyby se tahle akce mezi lidmi uchytila a stala se oblíbenou. Takže když vše dopadne dobře, chtěli bychom samozřejmě v pořádání multižánrového Přehvozdu pokračovat, ale ideální by bylo ho pořádat na jiném místě. Nejlépe v Českém Brodě,“ uzavírá organizátor Pavel Šikola.

Veronika Sobíšková