„Máme v tuto chvíli přetlak firem, rada a následně zastupitelstvo bude muset rozhodnout o využití, které se nabízí v několika možnostech. Prodej pozemků investorovi, pronájem ploch nebo vstoupit do společenství, které by na těchto pozemcích podnikalo. Město by bylo členem společenství a účastnilo se na zisku z prodeje elektrické energie,“ naznačil možnosti starosta Jiří Buřič.

Na stole má však radnice stále nabídku zmiňované pražské akciovky na koupi celé dosud volné plochy. Zastupitelstvo vyslovilo předběžný souhlas se smlouvou o smlouvě budoucí.

„Ta bude mít x podmínek. Pokud se najde jiná alternativa, konkurenční, pak se bude na zastupitelstvu rozhodovat o zúročení potenciálu, který má města v podobě 90 hektarech pozemků v zóně,“ poznamenal starosta a dodal, že smlouva s akciovkou zatím podepsaná není. Zároveň však dodal, že město nedostalo dosud takovou nabídku, která by mohla ve formě prodeje této akciovce konkurovat.

Podle místostarosty Romana Pekárka by v průmyslové zóně tato firma v případě získání pozemků vybudovala výrobní objekty a skladové objekty v kombinaci s logistikou. Prodejem oněch 90 hektarů by se podařilo obsadit již zcela všechny plochy v zóně.