Nemilé překvapení přichystala technická závada na potrubí obyvatelům sídliště, v jehož velké části přestala v domácnostech téct voda. Mnohem větší starosti však měli ti, kteří bydlí přímo v ulici Na Magistrále, kde velká voda prorazila chodník. "Každý rok se někde v těchto částech sídliště něco rozbije a vyplaví nás to. Nejhůř na tom ovšem jsou ti, kteří mají v těch garážích auta," komentovala rozhořčeně situaci jedna z přihlížejících, která poukazovala na garáže nacházející se pod úrovní silnice. Zde totiž voda sahala až do jejich poloviny.

Na místě zasahovali příslušníci hasičského záchranného sboru, kteří uvolňovali kanálové vpustě, aby mohla voda rychleji odtékat z ulice. "Občané volali, že mají zaplavenou ulici. Na místě zasahují hasiči, kteří také přehradili přístup do vedlejší ulice, aby se tam voda nedostala," uvedla operační důstojnice kolínských hasičů.

Pohotovostní telefonická linka, která má být využita v případě závadě na vodovodním potrubí, byla během poledne neustále obsazena. Přesto, že byl přívod vody brzy uzavřen, voda klesala jen velmi zvolna. Až po jejím opadnutí budou moci místní obyvatelé sečíst všechny škody. Přívod vody do domácností byl částečně obnoven krátce po třinácté hodině.