Skutečně výkonného kolegu dostanou v těchto dnech dopravní policisté z Kolína. Bude jim totiž přidělen technikou prošpikovaný Volkswagen Transporter, jehož přesný název rozhodně ne nadarmo zní mobilní kontaktní a koordinační centrum Policie ČR.

Nový dodávkový vůz v sobě ukrývá spoustu zajímavých technických vymožeností, které policistům podstatně usnadní práci v terénu. „Uvnitř mají policisté k dispozici speciálně odolné počítače s připojením na internet a centrální databáze, adaptéry radiostanice Matra a mobilní telefony pro krizová řízení. Disponují lokalizačním vybavením a navigačním a záznamovým zařízením. Součástí výbavy jsou i ruční GPS,“ popsala některé z funkcí nového policejního vozu Petra Čimová, mluvčí kolínské policie.

Vozidla navíc disponují pohonem 4x4, tudíž se výborně hodí i do terénu. Zadní část vozu ukrývá pro změnu všechny potřebné pomůcky pro záchranu lidského života v případě nutnosti.

Manipulace s kanceláří je jednoduchá. Po pootočení sedadla spolujezdce sedí policista přímo u stolečku, kde má integrovaný počítač a může se pustit do práce.

Nový policejní vůz je rozhodně zajímavý, ovšem vzhledem k jeho využití při dopravních nehodách, stejně nejspíš oceníte, pokud jeho služby nebudete potřebovat.