„Jde o staré pohledávky vzniklé například na nájemném ještě z roku 2003. Jsou to relikty minulosti, které v současné době už podle zákona nelze vymáhat,“ řekl starosta Vít Rakušan.

Místostarosta Tomáš Růžička podotkl, že promlčecí lhůty uplynuly už za minulého vedení města. „Město Kolín například poskytlo občanovi úvěr, a ten jaksi nebyl vrácen,“ dodal.

„Musíme se zamyslet, jak budeme pokračovat dál. Je to natolik hrubé zanedbání a natolik nehospodárný přístup, že musíme s právníky zkonzultovat, zda tu nebyl spáchán trestný čin,“ naznačil starosta s tím, že nyní se odepisovalo něco přes 250 tisíc, ale to není co do pohledávek všechno.
„Je to velmi podivné. Nechci nic podsouvat, ale minimálně to svědčí o šlendriánu neuvěřitelného kalibru,“ řekl Vít Rakušan.

„Ty peníze tu mohly být a zdaleka to není konečná suma,“ dodal.

Nyní by celá záležitost měla putovat do rukou právníků, ti pokud potvrdí spáchání trestného činu, město jej oznámí policii a dojde to podle starosty třeba až k soudu.

V souvislosti s těmito dluhy padla zmínka také o někdejších mediálně hojně diskutovaných pohledávkách z pultu centrální ochrany.
„Je to ztráta peněz v tom, že se poskytovaly služby i soukromým objektům. To je ale pryč, nedohledatelné,“ komentoval tuto záležitost starosta.