Kdo si chce najednou vyřídit veškeré záležitosti okolo plynu a elektřiny, může zajásat. V Kolíně už nemusí na dvě místa, nýbrž na jedno jediné – do budovy známé jako „rozvodné závody“ v ulici Dukelských hrdinů u hlavního vlakového nádraží. V pondělí 5. listopadu tam zahájilo provoz ve stávající zákaznické kanceláři Skupiny ČEZ první společné zákaznické centrum Skupiny ČEZ a Středočeské plynárenské ve středních Čechách.

„Jsme rádi, že spolupráce na otevírání společných zákaznických center pokračuje. Jde jistě o dobrý příklad, jak zvýšit komfort našich zákazníkům při jednání s dodavateli energií ,“ řekl Igor Šmucr, generální ředitel společnosti ČEZ Zákaznické služby.

Ve společných centrech mohou zákazníci na jednom místě sjednat a měnit smlouvy, nahlašovat samoodečty, řešit reklamace a najdou zde odpovědi na všechny dotazy, které byli zvyklí řešit v původních zákaznických kancelářích. Díky sjednocení otevírací doby se budou pracovníci Středočeské plynárenské věnovat zákazníkům nově také v pátek.

„Prodloužení otevírací doby i během pátku je pro zákazníky novinkou,“ řekl ředitel prodeje maloodběratelům a domácnostem STP Jiří David. Nové prostory splňují také vyšší nároky na pohodlnou dostupnost a lepší možnost parkování.

Skupina ČEZ a RWE podporují v rámci projektu Energie z jednoho místa společná zákaznická centra po celé republice. V současné době provozují obě energetické skupiny již osm společných kanceláří.